Jak udrożnić zatkany odpływ? To prostsze niż myślisz i każdy może to zrobić!

Dzięki rozwiązaniom do ciężarówek możesz rozwiązać wiele problemów w domu, a czyszczenie odpływów jest jednym z nich. Używane produkty wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Prawdopodobnie większość naszych artykułów gospodarstwa domowego, które kupujemy w sklepie, zawiera chemię i jest szkodliwa dla środowiska i dla nas. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał oczyścić zatkany odpływ, wypróbuj ten prosty przepis, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na drogich produktach i hydrauliku.

Unclog-Drains-Without-Using-Chemicals-610x507

Potrzebujesz kilku rzeczy, które najprawdopodobniej znajdziesz w swoim domu.

Potrzebujesz 2 szklanek sody oczyszczonej, 4 szklanek wrzącej wody i 1 szklanki octu.
IMG_8258[1]

[hana-code-insert name=’google’ /]Pierwszą rzeczą, którą robisz, jest dodanie 1 szklanki sody oczyszczonej do zatkanego odpływu i zalanie go wrzącą wodą.

Odstaw na kilka minut, następnie dodaj resztę sody oczyszczonej wraz z octem.

o1dzadj2s982ZDWgTXj-o

Następnie zakryj odpływ korkiem (na czas reakcji chemicznej) i pozostaw na 5-10 minut. Zobaczysz, jak tworzą się bąbelki i piana w wyniku musującego efektu reakcji sody oczyszczonej z octem.

water-spinning-down-drain

 

Jak to działa?

Kiedy soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) wchodzi w kontakt z octem, następuje gazowana reakcja chemiczna, która odblokowuje rurę. Roztwór ten zmieszany z wrzącą wodą rozpuszcza tłuszcz i inne zanieczyszczenia, które mogą powodować zatykanie odpływu.

Scroll to Top