Jaka jest recepta na długowieczność? 106-letni japoński lekarz zaleca te 13 zasad

Każdy z nas pragnie żyć jak najdłużej. I nie jest to tylko pragnienie związane z teraźniejszością, bo długowieczności, a może nawet nieśmiertelności ludzie pragnęli także w przeszłości. Jeśli myślisz, że jakoś to musi się udać, ten japoński lekarz z pewnością będzie dla Ciebie inspiracją. Dr. Hinohara mimo 106 lat nadal jest w świetnej formie. Wielu pyta go, jak to możliwe, że dożył tak błogosławionego wieku. A co im odpowiada? Poleca te 13 rzeczy, którymi każdy powinien się kierować. O czym to jest?

Staraj się być sprawny

Pierwsza rada, którą dr. Hinohara wspomina, że ​​powinieneś starać się być w dobrej formie. Podstawą powinna być odpowiednia dieta. Rano sok owocowy, w ciągu dnia także mleko, trochę dobrej jakości oleju roślinnego, a wszystko to należy uzupełnić warzywami, rybami, a także odrobiną ryżu. To optymalny skład menu, które można uzupełnić także chudym mięsem, a czasem czymś słodkim. Trochę nie zaszkodzi.

Nie ufaj swojemu lekarzowi

Ciekawa rada, biorąc pod uwagę, że dr. Hinohara także lekarz. Oczywiście ma na myśli ją z lekką przesadą. Lekarz ma zawsze rację, ale nie zawsze trzeba ulegać tak wielkim obawom jak on. On od razu widzi wszystko czarne i złe, a Ty najlepiej wiesz, co czujesz. Staraj się walczyć z chorobami samodzielnie, a nie tylko za pomocą przepisanych przez niego leków. Zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej.

Nauka to nie wszystko

Kiedy masz problemy zdrowotne, nie koniecznie polegaj wyłącznie na nauce i procedurach medycznych. Zainteresuj się alternatywnymi metodami leczenia. To właśnie medycyna Wschodu powinna Cię zainteresować w związku z problemami. Stosowano go od wieków. Dlaczego? Bo naprawdę wie jak pomóc.

Zaplanuj swoje życie

Spróbuj zaplanować swoje życie. Nie rób rzeczy spontanicznie, ale planuj działania i czynności, które będziesz wykonywać w ciągu kolejnych godzin, dni, a nawet lat. Sam doktor Hinohara potwierdza to, planując już udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2020 r. Nazywa się to planowaniem z dużym wyprzedzeniem.

Zapomnij o bólu

Jeśli coś Cię boli, nie traktuj tego lekami. Spróbuj wyeliminować ból, zapominając o nim. Nie myśl o tym, bo sama psychika pogorszy stan. Znajdź coś, co zajmie Cię. Następnie poświęcisz się tej czynności, a w rezultacie nawet nie będziesz pamiętał, że odczuwasz ból.

Zainspiruj się innymi

Nie zazdrość ludziom wokół ciebie. Zawsze dąż do czegoś przeciwnego. Doceniaj je i, jeśli to możliwe, inspiruj się nimi. To pomoże Ci iść dalej. Poprawisz swoje życie zawodowe i osobiste, a także poprawisz swoje zdrowie.

Ciesz się życiem

Żyjesz tylko raz. Więc baw się dobrze. Dr. Hinohara radzi, abyś realizował swoje zainteresowania i hobby, a także wypróbowywał to, czego pragniesz. Choć praca jest ważna w życiu każdego z nas, to nie jedyna. Nikt nie chce na łożu śmierci żałować tego, czego nie zrobił w życiu.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

 

Scroll to Top