Japoński artysta przekształca kamienie w małe zwierzęta, które mieszczą się w dłoni

Mówią, że należy robić piękne rzeczy z rzucanych w nas kamieni, a japońska artystka Akie Nakata pokazuje nam, jak to zrobić. Rzeczywiście, bierze brzydko wyglądające skały i po mistrzowsku je maluje, sprawiając, że wyglądają jak maleńkie zwierzęta mieszczące się w dłoni.
Według Akie Nakaty każdy kamień ma swoją historię. Akie jest artystką samoukiem, która zbiera kamienie od dziecka, a obrazy z kamienia zaczęła tworzyć w 2011 roku. Pamięta, jak spacerowała brzegiem rzeki i zobaczyła kamyk przypominający królika. To była iskra, która zapoczątkowała jej sztukę.
Zapytana, skąd czerpie inspirację do namalowania konkretnego zwierzęcia na konkretnym kamieniu, odpowiada, że ​​maluje to, co widzi. Że każdy kamień ma kształt zgodny z jego przeznaczeniem: „Dla mnie ukończenie dzieła nie polega na tym, ile szczegółów narysuję, ale na tym, czy czuję życie w kamieniu” – powiedziała Akie w wywiadzie dla .
Prace Akie są niezwykle realistyczne. Detale namalowane na każdym kamieniu są niezwykle misterne. Jedno spojrzenie i wiesz, ile wysiłku włożono w każde arcydzieło. Wśród jej prac znajdują się obrazy przedstawiające psy, krokodyle, koty, lwy, niedźwiedzie, szopy, mamę i młode słonie, niedźwiedzie polarne, rodzinę oposów i sów, żeby wymienić tylko kilka.
Akie najpierw maluje ciało zwierzęcia, a oczy są ostatnią częścią jej pracy. Kiedy oczy zostaną pomalowane, Akie wie, że jej praca została wykonana. Sprawdź jej kamienne arcydzieła na

Poznaj japońską artystkę Akie Nakatę, tutaj przedstawioną z jednym z kamieni przemienionym w mini kota himalajskiego. Zobacz więcej jej prac poniżej!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Scroll to Top