Jeśli zauważysz kogoś z tym przekłuciem uszu, to znaczy…

Wiele osób na całym świecie stale poszukuje alternatywnych i naturalnych sposobów leczenia różnych problemów zdrowotnych. Unikają stosowania przepisanych leków, ponieważ są drogie i zazwyczaj wyrządzają więcej szkody niż pożytku. 

 

Dlatego wybierają naturalne

leki homeopatyczne, które mogą skutecznie leczyć ich schorzenia. Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia jest akupunktura uszna. Ta metoda ma zdolność leczenia przewlekłego bólu głowy, a ludzie stwierdzili, że określony rodzaj przekłuwania uszu może znacznie złagodzić ból migrenowy.

Zabieg ten ma wiele wspólnego z

refleksologią, metodą polegającą na stymulacji punktu odruchowego do leczenia problemów zdrowotnych w określonych częściach ciała. Akupunktura uszna opiera się na stymulacji różnych części ucha ręcznie, poprzez naciśnięcie pewnych punktów opuszkami palców lub za pomocą igieł. Jeden z głównych punktów akupunktury na uchu znajduje się dokładnie tam, gdzie wykonywane jest przekłuwanie daith.

 

 

Piercing Daith jest obecny od tysięcy lat, ale dopiero w latach 90. (kiedy był w modzie) ostatecznie otrzymał taką nazwę.

Przebijanie daith to przebicie

w wewnętrznej fałdzie chrząstki ucha. Kolczyk przechodzi przez punkt nacisku, który jest powszechnie naciskany przez akupunkturzystów i ma podobne efekty akupunktury. Jednym z głównych efektów jest łagodzenie bólu migrenowego. Podczas przebijania tego obszaru następuje pobudzenie otaczających naczyń krwionośnych i nerwów, co powoduje uwolnienie endoforyny i innych substancji chemicznych regulujących ból.

Dlatego wiele osób robi piercing daith w leczeniu przewlekłego bólu głowy. Po zabiegu maksymalnie 3 tygodnie doświadczali rzadszych bólów głowy i migren, a nawet ból znikł całkowicie.

Przebijanie Daith to prosta procedura, jeśli masz problemy z bólem głowy i migrenami jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Scroll to Top