Joga może rozwiązać problemy psychiczne i fizyczne. Nie musisz chodzić na lekcje i uczyć się dziesiątek pozycji w skomplikowany sposób. Potrzebujesz tylko jednego. Nazywa się Malasana. Jak może jej pomóc i w czym?

W ostatnich latach słowo joga jest coraz częściej odmieniane. Nic dziwnego, bo miejsc, w których można to praktykować, jest coraz więcej. Poza tym jest to ćwiczenie, które naprawdę działa. Zarówno dla ciała, jak i umysłu. Istnieje nawet kilka różnych rodzajów jogi, z których wypływają poszczególne pozycje. Dzięki niemu możesz się rozciągać, wzmacniać, a także eliminować ból i poprawiać stronę psychologiczną. Jednak znalezienie odpowiedniego może nie być łatwe. Dlatego zalecamy zacząć od jednego, naszym zdaniem najlepszego ćwiczenia. To właśnie pozycji Malasana będziemy się wspólnie uczyć.

Co może zrobić joga?

Ci, którzy jej próbowali, mają rację, twierdząc, że joga to naprawdę coś, co doskonale sprawdza się w dzisiejszym świecie i dzięki czemu możemy być bardziej usatysfakcjonowani. W końcu jest to również dobrze reprezentowane przez listę wszystkich rzeczy, w których pomaga. Możesz po prostu usunąć stres i ból psychiczny. Możesz wyeliminować przeciwności losu i złe myśli. Można także pozbyć się bólu fizycznego, poprawić kondycję, rozciągnąć i wzmocnić ciało. To wyraźne powody, aby spróbować. A najlepsza lokalizacja? Zdecydowanie Malasana.

Jeśli spojrzymy na to, co bezpośrednio może zrobić stanowisko Malasany, lista pozytywów jest również dość duża i dość bogata. Trzeba przyznać, że dzięki tej pozycji można pozbyć się stresu, a także zyskać zupełnie nowe siły życiowe. Może nastąpić także ogólne odświeżenie Twojego życia. Jeśli mówimy o ogólnym aspekcie fizycznym, nie możemy zapomnieć, że można pozbyć się bólu pleców, tak jak można rozciągnąć kręgosłup, ale nie można też zapomnieć, że można również rozciągnąć mięśnie brzucha, kiedy oni również zostaną wzmocnieni. Prowadzi to również do utraty wagi w tych częściach. To ciekawy plus tej pozycji.

Malasana polecana jest głównie kobietom

Dlaczego oni? Dzieje się tak ze względu na inne pozytywów, jakie może przynieść to stanowisko. Tutaj również musimy przyjrzeć się kilku z nich. Może na przykład wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym, a także sprawić, że miesiączka nie będzie wiązać się z dużym bólem, ani dużymi wahaniami nastroju. U starszych kobiet może wyeliminować nieprzyjemne złogi tłuszczu w podbrzuszu.

Jak wygląda pozycja Malasana? Nauka tego jest prosta

Chodźmy. Weź matę, zdejmij buty i skarpetki i załóż wygodne ubranie. Stań na macie i powoli kucaj, jak do przysiadu. Z tą tylko różnicą, że kolana i stopy rozejdą się i będą skierowane na zewnątrz. Zamiast tego Twoje pośladki będą skierowane w dół. Tuż nad padem. Spowoduje to pozostawienie głównej części lokacji za tobą. Nie zapomnij teraz o prawidłowej pozycji rąk, kiedy musisz złożyć je przed sobą, jakbyś się modlił. Palce muszą być zawsze skierowane do góry, a dłonie muszą się stykać.

Po osiągnięciu pozycji podstawowej można ją teraz udoskonalić do perfekcji. Musisz przesunąć pośladki jak najdalej w dół, a kolana i stopy jak najdalej w przestrzeń. Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie dociskania łokci do kolan i unikanie ich naciskania na łokcie. Nie zapominaj także o prawidłowym oddychaniu, dla którego optymalne jest powtarzanie około 5-10 pojedynczych cykli. Po zakończeniu ćwiczenia możesz powoli powrócić do normalnej pozycji ciała.

Na początku możesz sobie pomóc

Wiadomo, że od samego początku nie będzie łatwo osiągnąć tę pozycję ani ją utrzymać. Dlatego można sobie trochę pomóc. Możesz pod pięty podłożyć złożony ręcznik, dzięki czemu utrzymają się na wyższej wysokości, co z kolei przełoży się na lepszą równowagę. Nie zapominaj również, że wskazane jest oparcie pośladków o ścianę lub inną płaską powierzchnię, co również pomoże Ci utrzymać tę pozycję na dłużej.

Scroll to Top