Kawa na włosy? To nie jest osobliwość. Kawa nie tylko dodaje kopa i energii, ale stosowana na włosy działa wyjątkowo korzystnie. Jak dokładnie może Ci pomóc?

Myśląc o kawie, każdy wyobraża sobie filiżankę najpopularniejszego napoju na świecie. Pije się ją zarówno dlatego, że dzięki kofeinie może dodać energii, jak i dlatego, że ją lubią lub dlatego, że kojarzy się z rytuałem relaksacyjnym. Ale to nie jedyne jego zastosowanie. Myślisz, że kawa do włosów to coś wyjątkowego? Przeciwnie. Udowodniono, że regularne stosowanie tej rośliny w ten sposób będzie miało znaczący wpływ na Twoją urodę. Nie wierzysz? Wypróbuj i przekonaj się sam.

Dlaczego kawa? Powodem jest wysoka zawartość kofeiny

Wciąż mówimy tylko o głównym składniku, czyli kofeinie. Potrafi nie tylko dostarczyć organizmowi energii, ale jest też substancją, która bardzo skutecznie zapobiega wypadaniu włosów. I to nie tylko w taki sposób, że w zasadzie je minimalizuje, ale także w tym, że zaczyna pobudzać skórę głowy, zaczyna pobudzać mieszki włosowe i w efekcie włosy znów zaczynają znacząco rosnąć. Poza tym to nie jedyny plus, nie można bowiem zapominać, że po aplikacji włosy będą znacznie mocniejsze i mocniejsze.

Dzięki kawie możesz sprawić, że Twoje włosy będą mocne, zdrowe i świetnie wyglądają. Zahamujesz ewentualne linienie i pobudzisz wzrost istniejących oraz nowych. Poprawisz jakość skóry głowy, a także wzmocnisz mieszki włosowe i same cebulki włosów. Wszystko to właśnie dzięki kawie. I jak z niego korzystać? Kawowa maska ​​do włosów to pomocnik, który możesz stworzyć w domu. Jak to zrobić? Mamy dla Was przepisy na kilka sprawdzonych maseczek.

Maska kawowa z olejkiem kokosowym

Przygotowanie tej maski jest bardzo proste, wystarczy bowiem kawa mielona, ​​a następnie olej kokosowy. Zmieszaj te dwa składniki w proporcji 1 do 2. Na przykład 1 łyżeczka kawy i 2 łyżeczki oleju. Następnie odstawiamy na około 10-15 minut, aby składniki dobrze się połączyły. Teraz możesz zacząć nakładać go na skórę głowy. Najlepiej pozostawić go na 45 minut. Następnie najpierw spłucz włosy wodą, następnie umyj je szamponem i na koniec jeszcze raz dokładnie spłucz. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia do wzmacniania korzeni.

Maska kawowa z miodem

Co jest potrzebne do przygotowania tej maski? Ponownie jest to idealnie świeżo mielona kawa, oliwa z oliwek i oczywiście wspomniany wcześniej miód. Mieszankę tworzy się podając zawsze taką samą ilość tego samego składnika. Na przykład jedna cała łyżka. Następnie wszystko dokładnie wymieszaj, aż powinna powstać stosunkowo gęsta pasta. Następnie nałóż go na skórę głowy i pozostaw na około 30 minut. Następnie spłucz i umyj szamponem. Ta wersja jest przydatna, gdy chcesz zapobiec wypadaniu włosów.

Maska kawowa z kefirem

Ciekawy przepis, który wymaga już znacznie więcej składników niż większej liczby wariantów. Wadą jest to, że wszyscy ponownie użyją tej samej kwoty. Na przykład jedna łyżeczka. Podstawą jest ponownie świeżo zmielona kawa. Dodaje się do niego również kefir lub może to być jogurt niskotłuszczowy. Wtedy jest to nadal czysta woda. Nie można zapomnieć także o olejkach eterycznych, gdzie odpowiednia jest kropla lawendy, kropla pomarańczy i kropla eukaliptusa. Następnie wymieszaj wszystkie składniki i nałóż na włosy na około 30 minut. Następnie spłucz. Ten przepis jest odpowiedni, jeśli chcesz pobudzić wzrost.

Scroll to Top