Kawa to nie tylko pyszny napój, można ją także stosować do mycia

Kawa to nie tylko znany i smaczny napój. Może być także pomocnikiem w praniu. Nie białe płótno, ale przeciwnie, ciemne. Głównie czarny. Wiele osób lubi go nosić, jednak obawiają się, że po kilku praniach czerń zacznie blaknąć, a popularny strój stopniowo zmieni się w szarą wersję. Jak temu zapobiec? To jest łatwe.

 

 

Kawa Ci pomoże

Jeśli lubisz go jako napój, pokochasz go także jako pomocnika w praniu. Kawa może pomóc, gdy chcesz zachować ciemny odcień ubrań na dłużej. Jeśli zawsze nie znosiłeś rozlewania kawy na białe ubrania, tym razem pokochasz, gdy dostanie się ona na Twoje ubrania – to znaczy te ciemne.

Użycie jest proste

A jak używać kawy podczas mycia? Procedura jest bardzo łatwa. Wystarczy zaparzyć filiżankę kawy, a następnie wrzucić ten napój do pralki. Nic skomplikowanego. Dzięki temu po wyjęciu będzie nadal idealnie czarny, bez konieczności stosowania specjalnych produktów.

I nie chodzi tu tylko o kawę, bo równie dobrze może pomóc inny bardzo popularny napój, jakim jest herbata. Oczywiście w tym przypadku mamy na myśli klasyczną czarną herbatę. Jej zastosowanie jest takie samo jak w przypadku kawy czarnej.

 

 

Wypróbuj inne sprawdzone triki, które ułatwią Ci mycie

Używanie kawy to nie jedyny trik, z którego możesz skorzystać podczas prania. Możesz też spróbować aspiryny. Pięć tabletek wystarczy na jedno pranie i przyniesie korzyści Twoim białym ubraniom, pozbywając się zarówno szarych, jak i żółtych plam.

Jeśli natomiast przeszkadzają Ci tłuste plamy, zmyj je płynem do mycia naczyń. Wylej go na plamę, poczekaj chwilę, a następnie włóż ubrania do pralki jak zwykle i włącz żądany program.

Ciekawa metoda wiąże się również z wykorzystaniem sody oczyszczonej. Nadaje się również do stosowania w pralce. Zarówno dlatego, że odświeża kolory, jak i dlatego, że poprawia efekt prania, a także dlatego, że zmiękcza wodę, dzięki czemu nie będzie problemu z osadzaniem się kamienia.

Umyj swoje ubrania prawidłowo

Na koniec kilka ogólnych wskazówek, jak zachować odpowiedni kolor ubrań. To, że blaknie jest spowodowane również tym, że lekko się zużywa w pralce. Dlatego zawsze myj go na lewą stronę. Delikatną odzież, np. bieliznę, należy prać w specjalnych workach. Niekoniecznie musisz je kupować, ale możesz je łatwo zrobić.

Scroll to Top