Każdy z nas ma anioła stróża. On nas czuwa i chroni. Są jednak sytuacje, w których nie może i nie chce interweniować. Zobacz, kiedy to się stanie

Wierzcie lub nie, ale faktem jest, że każdy z nas ma anioła stróża. Jest blisko nas i jest tutaj również, aby chronić nas jako istoty ludzkie. Oczywiście, to działa w większości przypadków. Jeśli to konieczne, odpowiedni anioł wkroczy i upewni się, że nasze kolejne kroki będą prawidłowe, bez większych negatywów. Są ludzie, którzy nawet polegają na swoim aniołku.

Nie zawsze może pomóc. Są rzeczy, których nic nie da się zrobić

Ci, którzy w pełni wierzą w swojego anioła i pokładają nadzieję w jego wielkiej mocy, mogą być bardzo zaskoczeni. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze robi wszystko, co ludzie myślą, że może. Są stałe przypadki i określone sytuacje, kiedy dany anioł tak naprawdę nie jest w stanie z niczym sobie poradzić. To coś do przemyślenia. Chociaż anioł stróż jest tam, aby cię chronić i czuwać, są to chwile, kiedy niestety nic nie może zrobić. Kiedy one występują?

Anioły nie mogą zmienić rzeczy związanych z karmą

Karma to coś, w co warto wierzyć. Cokolwiek zrobisz w życiu, w jakiś sposób do ciebie wróci. Czyniąc dobro, możesz spodziewać się dobra w zamian. Jeśli robisz złe i złe rzeczy, nie jest niczym niezwykłym, że wpływają one również na ciebie. Tak w zasadzie działa cały wszechświat i cokolwiek się dzieje i ma się z tym dziać, anioł nie ma na to wpływu. Rób złe rzeczy, a przytrafią ci się złe rzeczy. A anioł stróż ci nie pomoże.

To, co przeznaczyły gwiazdy, nie może zostać zmienione

Są inne rzeczy, których nie da się zmienić. I te, które są z góry określone przez gwiazdy. Mają ogromny wpływ na nasze życie. Świadczy o tym chociażby znak, w którym się znajdujemy. Zachowujesz się odpowiednio, postępujesz odpowiednio i masz pewne predyspozycje do wielu rzeczy. Ale gwiazdy decydują o wiele więcej. Co się stanie, to się stanie. Twój anioł stróż nie może absolutnie nic z tym zrobić. Krótko mówiąc, każdy ma z góry określony powód i sens życia.

Kiedy nadejdzie czas wyjazdu, musisz odejść

Najpierw narodziny, potem śmierć. Są to rzeczy nieuniknione i oczywiste. Trzeba powiedzieć, że długość naszego życia jest z góry określona. O tym decyduje Bóg i On ma swoje plany wobec każdego człowieka. Jeśli nadejdzie twój tzw. właściwy czas, czyli moment, w którym będziesz musiał umrzeć, jest to nieuniknione. Krótko i prosto, nawet twój anioł stróż ci w tym nie pomoże. Nie może zmienić tego, co się wydarzy, ani nie może przedłużyć twojego życia.

Aniołowie nie potrafią osądzać, co jest dobre, a co złe

Anioł stróż nie może nawet interweniować w sytuacjach wymagających pewnych osądów. Są miłosierni i potrafią chronić. Jednocześnie nie są po to, aby decydować, co jest dobre, a co złe. Nie są więc po to, aby zajmować się w Twoim imieniu różnymi skargami i podobnymi sprawami. Mogą ci pomóc w kłopotach, ale nie pomogą ci już, gdy zostaniesz skrzywdzony. Nie uchronią Cię przed tym, ani nie ukarzą drugiej osoby.

Nie mogą też zapobiec cierpieniu

Jest to także cierpienie związane z tym, do czego człowiek jest w istocie przeznaczony. Każdy ma inną ścieżkę w życiu i każdy doświadcza na niej różnych rzeczy. A mogą być całkiem złe. Ale anioła nie ma po to, by w jakikolwiek sposób zapobiegać cierpieniu. Jeśli jesteś smutny na przykład z powodu nieszczęśliwej miłości, odejścia bliskiej osoby lub podobnych rzeczy, musisz sobie z tym poradzić tylko sam. Anioły nie mają w tym przypadku żadnej mocy, żeby pomóc.

Anioły nie są przeznaczone do moderowania kłótni

Czy zdarzy się, że zaczniesz się z kimś kłócić? Wtedy musisz sam poradzić sobie z całą sytuacją. Musisz się kłócić lub w inny sposób zareagować, aby kłótnia się zakończyła i dowiedziałeś się prawdy. Anioł nie jest tutaj, aby ci w tym pomóc. Jest to logiczne, ponieważ anioł drugiej osoby zrobiłby to samo. Nagle nie byłaby to twoja kłótnia, ale walka pomiędzy dwoma aniołami stróżami. I jest to oczywiście błędne ze zrozumiałego punktu widzenia.

Scroll to Top