Koronawirusa eliminujesz odpowiednio sprzątając ryzykowne miejsca w domu

Niestety, koronawirus jest już od kilku tygodni częścią naszego życia i wpływa na dużą część naszych codziennych czynności. Jednym z obszarów, na który wpływa to w zasadniczy sposób, jest nasze życie społeczne. Kolejnym obszarem jest zwiększone przestrzeganie zasad higieny i przywiązywanie znacznie większej uwagi do sprzątania i sprzątania naszego gospodarstwa domowego.

 

 

W związku z tymi dwoma obszarami pojawiło się mnóstwo różnorodnych porad i wskazówek, jak prawidłowo przeprowadzić te czynności, gdyż okazało się, że odpowiednie sprzątanie i dezynfekcja to jedna z najskuteczniejszych form profilaktyki przed koronawirusem. Dlatego dzisiaj przedstawiamy mały przegląd przydatnych porad dotyczących czyszczenia i dezynfekcji.

Zwróć uwagę na uchwyty, uchwyty czy przełączniki

Jedną z podstawowych rad jest zwrócenie szczególnej uwagi na czyszczenie powierzchni, których na co dzień wielokrotnie dotykamy w naszych domach. Przeprowadzono dość dużą liczbę badań sprawdzających, jak długo koronawirus pozostaje zakaźny na różnych powierzchniach. Wyniki wykazały, że koronawirus jest w stanie przetrwać na przedmiotach wykonanych z tworzyw sztucznych i metalu najdłużej, bo prawie trzy dni.

Z tego powodu klamki do drzwi, włączniki, różnego rodzaju uchwyty na blacie kuchennym czy innych meblach itp. okazały się w naszym domu bardzo ryzykowne. Z tego powodu powinniśmy obecnie zwracać szczególną uwagę na te przedmioty i na ich dokładną dezynfekcję oraz regularnie je czyścić, najlepiej środkiem zawierającym dużą zawartość alkoholu.

 

 

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Do czyszczenia zaleca się stosowanie jednorazowych chusteczek czyszczących, ściereczek i gąbek, które po użyciu można wyrzucić. W ten prosty sposób możemy zapobiec ewentualnemu przeniesieniu się wirusa w inne miejsce podczas ich wielokrotnego użycia. Jeśli chcemy skorzystać ze ściereczek lub gąbek więcej niż raz, konieczne jest ich dokładne wypłukanie w gorącej wodzie po każdym użyciu.

Nie zapomnij o swoich codziennych elektronicznych towarzyszach

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić także na elektronikę, na której koronawirus również łatwo może się zarazić. Niezależnie od tego, czy mamy na myśli nasze telefony komórkowe, tablety, laptopy, klawiatury, myszy czy piloty, powinniśmy je codziennie czyścić specjalnym środkiem czyszczącym, przeznaczonym dla elektrotechniki, który jednocześnie usuwa wirusy i bakterie.

Na kwarantannie dużo czasu spędzamy z elektroniką i często dotykamy nie tylko jej, ale także naszej twarzy. Na koniec oczywiście powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dwa pomieszczenia, w których powszechnie występuje zwiększona ilość zarazków, czyli kuchnię i łazienkę. Przykładowo po zakupach powinniśmy dezynfekować wszystkie powierzchnie, na których kładziemy zakupiony towar, a jednocześnie regularnie zmieniać ściereczki i ręczniki, a następnie prać je w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Zdjęcie: Pixabay

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top