Kredy można używać poza szkołą oraz w każdym gospodarstwie domowym

Kreda nadaje się przede wszystkim do pisania po tablicy lub rysowania po drogach i chodnikach. Korzystają z niego głównie dzieci. Skoro jesteś już dorosły, przydadzą Ci się inne ciekawe możliwości jego wykorzystania. Przekonasz się, że ma on całkiem ciekawe zastosowania w Twoim domu.

 

 

Na tłuszcz

Zwykła kreda jest świetnym pomocnikiem, jeśli dokucza Ci tłustość. I może na twoich ubraniach. Wiele osób w tym przypadku użyje płynu do naczyń, ale kreda może być znacznie lepsza. Wystarczy posmarować miejsce kredą.

Do wybielania

Mamy na myśli klasyczną białą kredę, która świetnie sprawdza się, gdy mamy problem z wypraniem ubrań, które są szarawe lub żółtawe. Jak zapewnić jej jasny kolor? Wystarczy przed praniem przetrzeć go kredą.

Na zapachy i wilgoć

Można go używać na przykład w łazience, ale także w spiżarni, a może w lodówce. Kreda ma wyjątkową właściwość polegającą na zdolności pochłaniania wilgoci i zapachów. Wystarczy kawałek kredy i zobaczyć jak to działa. Soda oczyszczona działa podobnie dobrze.

Na sztućce i biżuterię

Jeśli Twoje sztućce korodują i ma to negatywny wpływ na ich wygląd, podpowiemy Ci, jak przywrócić im piękno. Wystarczy włożyć kawałek kredy do przegródki na sztućce. Pochłania wilgoć i w ogóle nie powstają warunki do powstania korozji i szarego nalotu.

Podobnie możesz postępować, jeśli chcesz zachować idealne piękno swojej biżuterii. Nawet jeśli są wykonane z metalu szlachetnego, mogą stopniowo tracić swój wygląd.

 

 

Do przechowywania ubrań

Kreda również może znaleźć się w szafie. Musiałeś włożyć do niego niedostatecznie wysuszone ubrania. I tak z szafy uniósł się zapach. Kreda zapewnia zarówno wchłanianie wilgoci, jak i pochłanianie zapachów.

na rez

Jeśli obawiasz się rdzy, czyli korozji, zalecamy użycie kredy. Nie tylko warto przetrzeć niektóre powierzchnie kredą, ale warto także nałożyć jej odrobinę w miejscach, gdzie materiał jest podatny na rdzę. Na przykład w skrzynce narzędziowej.

Na mrówkach

Jeśli masz z nimi problem w swoim domu, kreda sprawi, że będzie to już przeszłość. Jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy narysować kredą linie po miejscach, po których chodzą mrówki. Za kilka dni będziesz mieć od nich spokój.

Do zamku

Nie możesz odblokować bo w zamku jest dużo wilgoci i nie da się nawet przekręcić? Nie ma co rozpaczać, wystarczy zetrzeć trochę kredy, zawinąć w nią klucz i ostrożnie włożyć go do zamka. Następnie wyjmij go, przetrzyj i następnie odblokuj w klasyczny sposób.

Scroll to Top