Aller au contenu
Accueil » Lékaři žádají ženy, aby začaly využívat mátu! Toto je DŮVOD!

Lékaři žádají ženy, aby začaly využívat mátu! Toto je DŮVOD!

  Tato bylinka je známá svými užitečnými vlastnostmi už z dob před Kristem. Používá se jako uklidňující lék na boj proti stresu a zlepšení kvality spánku. Příjemná rozpoznatelná vůně máty je způsobena vysokým obsahem esenciálního oleje založeného na mentolu. Jako každý výrazně vonící zástupce flóry i máta má výrazný baktericidní účinek. Díky svým chuťovým vlastnostem se používá jako koření pro maso, houby či zeleninu. Přidává se do pečení, domácích limonád nebo čajů. Je prospěšná i díky svým vlastnostem pro zlepšení stavu pokožky a vlasů, snižuje váhu i chuť k jídlu. To však není všechno!

  Zlepšuje trávení a podporuje hubnutí – Máta vás nejen že zbavuje nervozity a podrážděnosti, ale také pomáhá při boji s nadváhou. Výzkumy prokázaly, že rostlina zlepšuje odtok žluči, která se podílí na rozpadu tuků, eliminuje nadýmání a průjem, ničí škodlivé bakterie ve střevech a co je nejdůležitější, snižuje chuť na sladkosti a utlumuje pocit hladu.

  Zlepšuje stav pleti – Zelená bylinka se už odpradávna používá také v oblasti kosmetiky. Vyhlazuje jemné vrásky, odstraňuje unavený vzhled pleti, eliminuje nadměrný maz a zužuje póry. Antiseptické a léčivé vlastnosti pomáhají bojovat s dermatitidou, akné a záněty. Výtažek z listů máty se používá pro vnější účely samostatně, ale i jako součást domácích masek či krémů. Pokud si ráno přetřete pleť kostkami ledu s mátou, bude díky tomu hydratovaná a jemná.

  Posiluje vlasy a stimuluje jejich růst – Máta stimuluje růst vlasových folikul, normalizuje funkci mazových žláz, které vlasy nejen zpevňují, ale také stojí za jejich rychlejším růstem. Vitamíny zvyšují mikrocirkulaci krve v kůži, díky čemuž vlasové cibulky získávají potřebnou výživu. Masky a oplachování vlasů mátovou vodou způsobí, že vaše vlasy budou měkčí, hydratované a lesklejší. Biologicky aktivní složky máty odstraňují lupy, čistí vlasy a pokožku hlavy od kontaminantů.

  Účinkuje i při očistě organismu – Máta je součástí nejednoho receptu na koktejl nebo smoothie. Vonné okvětní lístky zlepšují trávení jídla, odstraňují pocit nevolnosti, přinášejí do těla živiny a vitamíny, pročišťují a tónují cévy. Máta zvyšuje krevní oběh ve střevech a ledvinách, což přispívá k eliminaci toxinů.

  Zvyšuje produktivitu – Dokonce i samotný Aristoteles se procházel s mátovým věncem na hlavě, protože věřil, že to zlepšuje mozkovou aktivitu. Moderní vědci potvrzují, že dokonce i z vůně máty, můžeme v sobě okamžitě pocítit příval síly a čilosti.