Lekarze I Dietetycy Ostrzegają Przed Tym Napojem.To Są Fakty. Ja Już Przestałam Go Pić.

Coca-cola to trucizna. Można nie wierzyć, ale taka jest prawda.

Przyznajmy to – coca-cola jest smaczna. Dlaczego lekarze i dietetycy zdecydowanie ją odradzają? Dlaczego nie chcemy im wierzyć?

100 ml coca-coli zawiera 10,6 g węglowodanów, a są to w 100% cukry proste. Spalenie 42 kcal, które dostarczamy w tej dawce wymagają 36 minut chodzenia lub 7 minut biegania.

Sięgamy po nie, bo chcemy dostarczyć organizmowi energii.

Momentalnie czujemy przypływ sił witalnych i odczuwamy niebywałą przyjemność. Niestety tylko na chwilę. Po czym znowu sięgamy po słodki napój. Nie zdajemy sobie sprawy, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie. A wygląda to mniej więcej tak:

Po 20 minutach od przyjęcia tej substancji następuje gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi i uwalnianie insuliny.

Narażamy odpowiednio wątrobę i trzustkę na ciężką pracę. Jeżeli dostarczamy za dużo cukru, wątroba przerabia go na tłuszcz. Po wypiciu napoju jesteśmy pobudzeni, mamy energię, nie czujemy się zmęczeni Po 40 minutach kofeina zawarta w coli jest w całości absorbowana przez organizm.

Wtedy nasze źrenice się rozszerzają, zwiększa się ciśnienie krwi, wątroba wysyła więcej cukru do krwi.

większa ilość dopaminy stymuluje nas mózg Jednak po godzinie ten stan mija i stajemy się zmęczenie, a nasza aktywność jest niska. Wtedy kwas fosforowy, który wcześniej nieco zabijał słodki smak, dzięki czemu nasz organizm nie „zamulał” się nim, teraz łączy się z wapniem, magnezem i cynkiem.

Masz metabolizm znowu przyspiesza, ale proces ten jest dość oporny, na co wpływ ma duża dawka cukru i sztucznych barwników. Cola jest napojem gazowanym, który powoduje niedobory wapnia, jest przyczyną nadkwasoty żołądka, wpływa na obniżenie nasza odporność. Organizm broni się wydalając kwas przez nerki, ale to prowadzi do zaburzeń fizjologicznych.

Cierpimy wtedy na zmęczenie senność, bóle głowy. Przewlekłe zakwaszenie prowadzi do osteoporozy, kamicy nerkowej, chorób układu krążenia, ubytków białka mięśniowego.

Lekceważyłeś ostrzeżenia lekarzy i dietetyków? Robiłeś duży błąd. Teraz już wiesz dlaczego.

Oczywiście coca-cola w małych ilościach od czasu do czasu nie powinna nikomu zaszkodzić. Pamiętajmy jednak, że samodyscyplina nie jest łatwą rzeczą, a cola ma właściwości uzależniające. Stąd w świecie epidemia otyłości, cukrzycy i innych chorób.

Zmieńmy naszą dietę, w której słodkie napoje gazowane będą gościły bardzo rzadko. W większych ilościach to naprawdę trucizna!

 

 

 

Scroll to Top