Małżeństwo co miesiąc robiło zdjęcia w tym samym miejscu! Ale ostatnie zdjęcie jest inne!

Historia tej pary jest wyjątkowa i bardzo cenna. Pokazuje miłość, która nie blaknie wraz z upływem lat. To dowód na to, że w parze można żyć długo i czuć ze sobą więź, a nie z przyzwyczajenia!

Para zasłynęła dzięki projektowi fotograficznemu brytyjskiego magazynu Sunday Times. W 1973 roku jego korespondenci przeprowadzili eksperyment. Po spotkaniu z Państwem Svitmanami poprosili o pozwolenie na robienie co miesiąc zdjęć ich ogrodu. Na tle drzew i domu w tym samym miejscu powinna znajdować się para.

Chodziło o to, aby pokazać, jak wszystko się zmienia: ogród rośnie, rośliny rozwijają się, gniją, wydają owoce, umierają, a potem wszystko zamienia się w pustynię. A wyraz uwagi, wsparcia, troski o parę pozostaje niezmieniony.

Para zgodziła się. Uważali, że projekt był świetny. Co nowego pokazał im projekt? Ich oczy zawsze błyszczały miłością. Nie spodziewali się, że na zdjęciu będą niespodzianki.

Pierwsze zdjęcia powstały na tle gołej ziemi, na której ogród był jeszcze połamany.

Kilka miesięcy później państwo Svitmanowie stali w tym samym miejscu. Za nimi zaczęły rosnąć rośliny i zakwitła zieleń. W ogrodzie para pracowała niezależnie, bez uciekania się do pomocy kogoś innego, pomimo swojego wieku.

Z biegiem czasu miłość małżonków nie słabła.

 

Jesień przyniosła jeszcze więcej kolorów.

Ogród zakwitł, przepełniony zapachami, jak miłość państwa Svitmanów. Wszystkie te kolory zawsze znikały wraz z nadejściem nowego sezonu, ale uczucia tej pary – nigdy.

Zdjęcia pokazują szczyt świetności ogrodu.

Przyszło zimno, wszystko zamarzło, ale Svitmanowie promieniowali miłością.

W następnym roku kontynuowali ulepszanie ogrodu.

Pogoda była ponura, ale humory dopisały.

Seria fotografii zatytułowana „Ogród Angielski”, ponieważ przedstawiała całą różnorodność kwiatów i roślin tradycyjnie uprawianych przez Anglików przez cały rok.

Ostatnie zdjęcie było bardzo nieoczekiwane.

Pani Svitmanová pewnego dnia odeszła z tego świata. Jej mąż został sam.

Bardzo chętny i bardzo smutny. Wydaje się, że szczęściem jest bycie razem i posiadanie tych samych zainteresowań. W dzisiejszych czasach taka relacja jak państwo Svitmanowie to rzadkość. Ich doświadczenie życiowe jest dobrym przykładem na to, że szczęście rodzinne jest wciąż możliwe. Trzeba po prostu do czegoś dążyć i mieć z kim porównywać.

Czy znasz osoby, które są w związkach z jedną osobą od wielu lat i nie żałują swojego wyboru? Jak udaje im się utrzymać silny związek? Podziel się swoją mądrością w komentarzach!

Jeśli artykuł Ci się spodobał, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi i rodziną :-)!

Scroll to Top