Mężczyzna, który poszedł do pracy i zostawił psa z kablem zawiązanym na nosie, ostatecznie ma zakaz posiadania zwierząt na 2 lata

Na początku tego roku w Australii Południowej 11-miesięczny owczarek niemiecki o imieniu Chloe został założony przez swojego właściciela kaganiec poprzez zawiązanie opaski zaciskowej wokół pyska.

Przez cztery długie godziny Chloe cierpiała w palącym słońcu, aż zauważył ją sąsiad i poinformował o tym lokalne władze.

Chloe wpadła w panikę i z trudem oddychała, ale na szczęście zaniepokojony obserwator zdołał ją uwolnić z opaski zaciskowej. Pies szybko dostał trochę wody do picia, a następnie mógł się ochłodzić w basenie.

RSPCA Australia Południowa

Jej właściciel próbował usprawiedliwić swoje zachowanie, mówiąc, że po prostu zapomniał zdjąć opaskę zaciskową przed wyjściem rano do pracy.

Jednak od początku nie powinien był go przywiązywać do niej. Psy muszą mieć możliwość dyszenia, aby się ochłodzić, w przeciwnym razie mogą się przegrzać, co może okazać się śmiertelne.

RSPCA Australia Południowa

Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 200 dolarów miesięcznie przez 15 miesięcy, zmuszony do płacenia rachunków za weterynarza i opłat prawnych w wysokości 1600 dolarów oraz otrzymał zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt na dwa lata.

Chloe trafiła do kochającej rodziny i już nigdy nie będzie musiała widzieć swojego byłego właściciela. 

Scroll to Top