Mięsna bułka z jajkiem to świetny i łatwy świąteczny lunch

Jedzenie powinno nie tylko świetnie smakować, ale także świetnie wyglądać. Ta roladka mięsna z jajkiem spełni Twoje oczekiwania w obu przypadkach. To sprawia, że jest to świetny świąteczny lunch. Smakosze będą się ślinić, gdy tylko ją zobaczą. A co, gdy nadejdzie ten najważniejszy moment, kiedy w końcu go skosztują.

Lista składników jest krótka

Rolada mięsna z jajkiem to danie bardzo proste. To sprawi przyjemność Tobie jako kucharzowi. Aby przygotować ten przysmak, wystarczy przygotować:

  • 800 g mięsa mielonego
  • 100 g świeżego szpinaku
  • 100 g startego sera
  • 100 g bułki tartej
  • 5 gotowanych jajek
  • Sól, pieprz i inne przyprawy

Wymieszaj składniki razem

Już na tym etapie przygotowania przekonasz się, że rolada mięsna z jajkiem jest bardzo prosta. Oprócz jajek i szpinaku wystarczy wymieszać wszystkie składniki. Przygotuj mieszankę mięsną zawierającą również ser i bułkę tartą. Nie zapomnij dodać dużej ilości soli i pieprzu. Powinno to wyglądać podobnie jak w przypadku klasycznego klopsa. Jednak początkowo nie zrobisz bochenka z mieszanki mięsnej.

 

Mięso rozwałkować na placek

Teraz weź wałek do ciasta, zanurz go lekko w wodzie, a następnie zacznij zwijać mieszankę mięsną w pasztecik. Powinien mieć kształt prostokąta i, jeśli to możliwe, równe wymiary. To jedyny sposób, aby odnieść sukces w kolejnym kroku. Upewnij się także, że naleśnik jest wszędzie tej samej wysokości.

 

Pozostałe składniki połóż na mięsie

Najpierw połóż szpinak na wierzchu mięsa. Nie jest surowy, gdyż przed użyciem należy go lekko poparzyć i dokładnie odsączyć. Dzieje się tak dlatego, że dzięki temu zabiegowi nadmiar wody zniknie. Nie bój się też ją z niego wycisnąć. Dopiero wtedy można rozsmarować go na pasztecie mięsnym. Następnie dodaj na wierzch ugotowane jajka. W niewielkiej odległości od krawędzi, w jednym rzędzie.

 

Zawinąć i upiec

Rolada mięsna z jajkiem prawie gotowa. Teraz należy go ostrożnie zawinąć w kształt przypominający klops. Polecamy zabrać ze sobą folię spożywczą, w którą zawijamy mięso, a także dociskamy je przesuwając po blacie kuchennym. Następnie oczywiście usuń folię.

 

 

Roladę ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Powinno pozostać tam przez 60 minut, aż uzyska idealnie chrupiącą skórkę. Następnie wyjmij, pokrój i od razu podawaj. Puree ziemniaczane to idealny dodatek do dań głównych.

 

Scroll to Top