Mieszanka mięty i cytryny to niezwykły przysmak wzmacniający odporność i wzmacniający zdrowie

Nie widziałeś nigdy dżemu miętowego na półkach sklepowych? To może być prawda. Podobno nie jest sprzedawany nigdzie poza kilkoma mniejszymi sklepami. Jednocześnie jest bardzo dobre i kto spróbuje, chce więcej. Abyś nie musiał go nigdzie szukać, mamy dla Ciebie ciekawą wskazówkę. Możesz łatwo zrobić to sam. Wystarczy kilka składników i ta procedura.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Będziesz zaskoczony, jak prosty jest w rzeczywistości dżem miętowy. Wystarczy kilka składników, aby stworzyć przysmak, który z pewnością pokochasz. Przygotuj się na sukces:

  • 1 litr wody
  • 200 g mięty
  • 1 cytryna
  • 2 łyżki cukru
  • 1 torebka środka żelującego
  • Zielony barwnik

Przygotuj główne składniki

Najpierw trzeba oczywiście przygotować główny składnik, czyli miętę. Dokładnie umyj, a następnie pokrój na mniejsze kawałki. Następnie włóż go do przygotowanej wody i pozostaw w niej na kilka godzin.

Dodaj inne składniki

 

 

Do wody można dodać także inne składniki. Pierwsza to cytryna pokrojona w kółka. Jeśli skórka została poddana obróbce chemicznej, najpierw ją obierz. Następnie możesz zacząć stopniowo podgrzewać wodę aż do punktu wrzenia. Następnie zmniejsz ogień i pozwól mu lekko bulgotać. Gotuj w ten sposób przez około dwadzieścia minut.

Przefiltruj i ponownie zagotuj

 

 

Po tym czasie bazę po dżemie miętowym odcedź klasycznie za pomocą durszlaka, a następnie przefiltruj przez szmatkę. W rezultacie otrzymujemy idealnie klarowny bulion. Następnie dodajemy do niego dwie łyżki cukru, najlepiej trzcinowego. I zacznij gotować od nowa. Tym razem czas powinien być podobny, około dwudziestu minut.

Po prostu zagęść

Wreszcie nadszedł czas, aby konfitura miętowa uzyskała pożądaną konsystencję. Uzyskuje się to poprzez dodanie środka żelującego. I to zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Na koniec dodaj odrobinę zielonego barwnika, który z pewnością nada Twojemu dżemowi taki kolor, jakiego oczekujesz. Ale ten ostatni krok nie jest absolutnie konieczny i można go obejść bez.

Następnie wystarczy napełnić słoiki i pozostawić do ostygnięcia. Następnie możesz wziąć kawałek świeżego chleba i skosztować niezwykłego dżemu. To nie lada gratka, zgadzasz się z nami?

Fotografia: DepozytPhotos

Scroll to Top