Aller au contenu
Accueil » Milionová roláda Pavlova: Šťavnatá, lahodná a dokážete ji rychle připravit – lepší dezert nemají ani v cukrárně!

Milionová roláda Pavlova: Šťavnatá, lahodná a dokážete ji rychle připravit – lepší dezert nemají ani v cukrárně!

  Vynikající recept na roládu . Je ještě jednodušší než příprava dorty a přiznáme se, že nám chutnala ještě více!

  potřebujeme:

  8 bílků (320 g bílků)

  250 g cukru krupice

  2 lžíce citronové šťávy nebo octa

  35 g škrobu

  mandlové lupínky

  Na plnění:

  200 ml sladké smetany ke šlehání nebo můžete použít i zakysanou smetanu

  100 g smetanového sýra nebo mascarpone

  2 lžíce vanilkového cukru

  jahody, maliny nebo borůvky

  postup:

  Bílky vyšleháme se špetku soli. Když je hmota tvrdá a drží se na lopatkách mixéru, začneme po lžících přidávat cukr, který po každé dávce dobře promícháme .

  Na konci dostaneme tuhou a lesklou pěnu, která po vyjmutí metel z mixéru tvoří vrcholy. Přidejte citrónovou šťávu a škrob a míchejte opatrně za stálého míchání špachtlí pohyby zdola nahoru.

  Citrónovou šťávu lze nahradit octem.

  Směs natřeme v rovnoměrné vrstvě do velkého plechu na pečení (40/28 cm) vyloženého pečícím papírem. Posypeme mandlovými lupínky.

  Pokud žádný mandlové lupínky nemáte, vynechte je nebo můžete použít kokosovou moučku .

  Plech vložte do trouby na střední až nízkou teplotu (nebo na 150 stupňů elektrické trouby s ventilací) na asi 30 minut, dokud nebude vrch navrchu hnědavý.

  Odstavíme na mřížku a necháme vychladnout spolu s pečícím papírem. Na stůl dáme další plát pečicího papíru a vrch otočíme dnem vzhůru a opatrně odstraníme pečící papír.

  náplň:

  Na krém vyšleháme šlehačku, dokud nezačne získávat pevnou konzistenci. Přidejte cukr a smetanový sýr a mícháme, dokud krém nebude tuhý a nadýchaný.

  smetanový sýr je možné nahradit mascarpone

  Získaný krém se rovnoměrně rozetře po bílkovém těstě . Přidejte ovoce podle chuti. Použila jsem čerstvé jahody, maliny a mražené borůvky. Zaviňte co nejtěsněji. Dobře zabalíme do papíru na pečení (nebo potravinové fólie) a dáme do lednice na minimálně 1 hodinu.

  Přejeme vám dobrou chuť!