Czy masz opuchnięte kończyny lub są zawsze zimne? W takim razie należy natychmiast udać się do lekarza!

W naszych czasach bardzo często słyszy się, że ktoś ma zdrętwiałe kończyny lub zawsze zimne dłonie i stopy. A młodzi ludzie coraz większą uwagę zwracają na pojawienie się żylaków. Często jest to spowodowane naruszeniem krążenia krwi. Wyobraź sobie, że ciało to bardzo złożona sieć dróg i ścieżek, które składają się z żył i tętnic. Ruch nigdy się na tym nie kończy, nieustannie porusza się i rozprowadza kilka litrów krwi, która dostarcza także niezbędnych składników odżywczych i tlenu do wszystkich narządów.

 

[hana-code-insert name=’google’ /]I nagle ruch zwolnił… Słabe krążenie krwi jest przyczyną wielu chorób. Jest to spowodowane różnymi przyczynami, m.in. siedzącym trybem życia, paleniem tytoniu czy chorobami takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie. I nigdy nie należy ignorować takiego stanu!

Dziś opowiemy Ci o głównych objawach zaburzeń krążenia, a także podzielimy się z Tobą kilkoma sposobami na szybką i naturalną poprawę krążenia.

 

Słabe krążenie krwi

Lekarze często mówią, że zaburzenia krążenia zwykle nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły. Oto kilka objawów, których obecność często wskazuje na naruszenie krążenia krwi. Nie wahaj się skonsultować ze specjalistą tych objawów, jeśli zauważysz jeden z nich!

 

 • Zawsze masz zimne dłonie i stopy.

 • Chroniczne zmęczenie i wyczerpanie.
 • Żylaki.
 • Opuchnięte dłonie i stopy.
 • Bardzo powolne gojenie się ran.
 • Plamy, przebarwienia lub suchość skóry

Istnieje kilka naturalnych sposobów na poprawę krążenia krwi. Nie zapominaj jednak, że przed ich użyciem konieczna jest konsultacja z lekarzem.

[hana-code-insert name=’Down’ /]Jak poprawić krążenie krwi?

 1. Lekarze zalecają picie dużej ilości wody. To najprostsza i najskuteczniejsza rada.
 2. Dodaj olej rybny do swojej diety. Poprawia krążenie krwi i pomaga redukować tłuszcz w tętnicach dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 • Jedzenie i napoje z imbirem są nie tylko smaczne, ale także przydatne. Imbir zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi i służy zapobieganiu chorobom układu krążenia.
 • Czosnek zmniejsza ciśnienie i płytkę nazębną w naczyniach krwionośnych, co pomaga zapobiegać miażdżycy.
 • Można też zrobić nalewkę z kasztanowca. Kasztan zawiera glukozydy, które pozwalają skutecznie walczyć z żylakami i zakrzepowym zapaleniem żył.

 

Należy wziąć 50 g posiekanego kasztana i zalać 500 ml wódki. Powstałą mieszaninę należy podawać w infuzji przez około 10 dni. Nalewkę należy spożywać cztery razy dziennie w ilości 5 kropli.

 1. I oczywiście sport. Mianowicie obciążenie kardio. Bieżnia, rower treningowy lub prosty aerobik są bardzo przydatne dla prawidłowego krążenia krwi.

 • Ogranicz palenie do minimum. Papierosy zwężają naczynia krwionośne i bardzo negatywnie wpływają na pracę całego układu naczyniowego oraz serca.

Mamy nadzieję, że artykuł Ci się spodobał i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi i rodziną :-)!

Scroll to Top