Moja przyjaciółka wyśmiała mnie, gdy zobaczyła, że ​​to robię. Kilka tygodni później podziękowała mi z uśmiechem!Moja przyjaciółka wyśmiała mnie, gdy zobaczyła, że ​​to robię. Kilka tygodni później podziękowała mi z uśmiechem!

Joga jest dziś bardzo popularnym i popularnym ćwiczeniem. Nic dziwnego. Jeśli prawidłowo praktykujesz jogę, ma ona wspaniały wpływ na Twoje zdrowie i psychikę. Ale czy słyszałeś o ćwiczeniu „Motyl”? Tak zwany „Motyl” przeznaczony jest szczególnie dla kobiet i powinna go wypróbować każda z Was.

Pozycja motyla jest bardzo przydatna dla zdrowia kobiet. To proste ćwiczenie pomaga zapewnić dobre ukrwienie narządów miednicy, nerek, a także skutecznie zapobiega żylakom i rwie kulszowej. Łagodzi także bóle menstruacyjne, łagodzi objawy PMS i ułatwia poród. Po regularnych ćwiczeniach również możesz być dumna ze swojej pięknej postawy.

[hana-code-insert name=’google’ /]Do tego ćwiczenia nie musisz być w doskonałej formie. Wystarczy zrelaksowany umysł i pozytywny nastrój.

Gimnastyka dla kobiet

Usiądź na macie i ugnij kolana. Następnie złącz stopy i przyciągnij je jak najbliżej pachwiny. Możesz pomóc sobie rękami.

Wyciągnij ramiona i trzymaj plecy wyprostowane tak bardzo, jak to możliwe. Dociśnij mięśnie łydek do wewnętrznej strony ud, a kolana do maty. Być może nie odniesiesz sukcesu za pierwszym razem, ale to nie ma żadnego znaczenia. Z biegiem czasu Twoje ciało się dostosuje, mięśnie rozluźnią się i bardziej rozciągną.

Oddychaj równomiernie i regularnie. Przechyl głowę, unieś kolana i spróbuj docisnąć je jak najbliżej siebie, ale tylko na tyle, aby stopy pozostały złączone.

Następnie wróć do pierwotnej pozycji. Ponownie dociśnij kolana jak najniżej do podłoża. Możesz pomóc sobie rękami.

Liczba powtórzeń zależy od Ciebie. Nie zmuszaj niczego. Z biegiem czasu powinieneś wypracować sobie maksymalnie dwie minuty ćwiczeń, podczas których możesz wykonać 25-30 powtórzeń.

Na koniec ćwiczenia wypróbuj pozycję motyla na plecach. Ćwiczenie to uśmierza ból w okolicy brzucha, tłumi bóle menstruacyjne i jest idealne w czasie ciąży.

[hana-code-insert name=’Bottom’ /]Jeśli doznałeś kontuzji kolan lub pachwin, podczas ćwiczenia możesz podłożyć zwinięty ręcznik pod uda. Na początku możesz też sobie pomóc opierając się plecami o ścianę, co pomoże Ci utrzymać prawidłową pozycję.

Postaraj się znaleźć przynajmniej 5 minut dziennie na to ćwiczenie. Skoncentruj się na oddychaniu i utrzymywaniu prostych pleców. Najlepiej ćwiczyć rano, bo to ćwiczenie doładuje Cię energią i ułatwi stawienie czoła obowiązkom. Dzięki temu przygotujesz swoje ciało na wymagający dzień, z którym łatwiej sobie poradzisz, mając czysty umysł i wytrenowane mięśnie.

 

Scroll to Top