Moje Zasłony Są Białe Jak W Pierwszym Dniu Zakupu. Zamocz Przez 10 Min W Tym Środku I Do Pralki. Godzinka I Gotowe.

Choć nie wszyscy o tym wiedzą, każdy z nas ma posiada w domu specyfik, który może być użyty do utrzymania czystości w wielu miejscach. Jest nim płyn do płukania ust. Dziś przedstawiamy jego zastosowanie przy kilku pracach domowych.

Zawsze świeże firanki

Zazwyczaj proces prania firan i zasłonek jest dość czasochłonny. Firanki pochłaniają sporą ilość kurzu, roztoczy, a także chłoną wszelkie unoszące się w domu zapachy, a te na kuchennych oknach także sadzę i tłuszcz, co sprawia, że po pewnym czasie stają się zżółknięte.

Oto kilka kroków, aby zapewnić świeżość i śnieżnobiały kolor nawet najbardziej zabrudzonym firankom:

Zdejmij firanki i przed praniem strzepnij z nich mocno kurz i pył. Napełnij głęboką miskę zimną wodą i umieść w niej firanki. Dodaj do wody 30 ml płynu do płukania zębów. Odczekaj 10 minut.

Po tym czasie przepierz delikatnie firanki w misce z roztworem płynu. Firanki odciśnij delikatnie z nadmiaru wody i włóż je do pralki.

Wsyp do dozownika proszek do prania dla niemowląt i włącz tryb prania tkanin delikatnych lub firanek. Po wyciągnięciu firanki z pralki należy ją wyprasować jeszcze wilgotną, a następnie zawiesić na oknie.

Higieniczny kosz na śmieci

Regularne wynoszenie śmieci niestety nie wystarczy do tego, żeby utrzymać kosz w czystości. Plastikowe pojemniki wyjątkowo łatwo pochłaniają zapachy. Aby odświeżyć i wyczyścić kosz na śmieci, wystarczy przetrzeć go wacikiem nasączonym płynem do płukania ust.

Czysta pralka bez wysiłku

Bęben i wewnętrzna część drzwi pralki powinny być regularnie myte. Wystarczy do tego celu użyć 120 ml płynu do płukania ust, wlać do wnętrza pralki i ustawić program prania na 90 stopni.

Lśniące okna i podłoga 

Do pustej butelki z rozpylaczem nalej płynu do płukania ust. Popsikaj nim okna i przetrzyj je czystą szmatką, a będą błyszczeć jak nigdy dotąd. Jeśli chcesz zdezynfekować powierzchnię podłóg, dodaj jedną nakrętkę płynu do wiadra z wodą i umyj podłogę z kafelek.

Dodatkowym atutem będzie świeżość, jaka zapanuje w całym domu.

Scroll to Top