Myślałam, że moja przyjaciółka zwariowała, kiedy podpaliła liść laurowy. Ale potem zobaczyłem, co się stało po 10 minutach i musiałem spróbować następnego dnia!

Liść laurowy, znane zioło szeroko stosowane w kuchni. Pełna nazwa nawiązuje do wawrzynu szlachetnego, którego korzenie sięgają Azji Mniejszej. W ostatnim stuleciu uprawiano ją jednak głównie w regionie Morza Śródziemnego, gdzie jest typowym środkiem aromatyzującym do wielu potraw.

Ze względu na to, że liść laurowy jest silnie aromatyczny, wykorzystuje się go nie tylko w kuchni, ale także w samej medycynie, gdzie ma szereg zastosowań.

[hana-code-insert name=’google’ /]Kiedy używać liścia laurowego?

Najczęściej stosuje się go w okresach stresu i zmęczenia. Jeśli więc jesteś zestresowany pracą lub szkołą, liść laurowy będzie właściwym wyborem. Ich mocny aromat uwolni Cię od wszelkich napięć i niepokojów.

Jak to zrobić?

Wystarczy mały pojemnik (miska), liść laurowy i ogień.

Następnie podpal suchy liść, włóż go do przygotowanej miski i pozostaw na około 10 minut w pomieszczeniu, w którym chcesz się potem zrelaksować. Wierzcie lub nie, ale liść laurowy wprowadzi do pomieszczenia zupełnie nową, przyjemną atmosferę.

Dlaczego liść laurowy jest tak cudowny?

Podczas spalania liści laurowych uwalniane są specyficzne substancje, które działają na układ nerwowy, pomagając zrelaksować się i zregenerować organizm.

Zatem całkowicie wystarczy, jeśli usiądziesz w danym pomieszczeniu i głęboko wdychasz i wydychasz mocny aromat. Zobaczysz, że w ciągu kilku minut pozbędziesz się stresu i niepokoju, które nagromadziłeś przez cały dzień.

Kiedy liście laurowe mogą jeszcze pomóc?

Ponieważ liść laurowy ma naukowo udowodnione działanie przeciwzapalne, jest wspaniałym pomocnikiem w różnego rodzaju chorobach.

[hana-code-insert name=’Dole’ /]Może również pomóc w przypadku napadów padaczkowych lub udrożnienia dróg oddechowych.

Pozytywne działanie tego cudu z naturalnej apteki widać także przy problemach z bezsennością czy podwyższonym cholesterolem. Jest także doskonałym regulatorem poziomu cukru we krwi.

Scroll to Top