Na balkonie można także uprawiać warzywa. Wystarczy do tego kilka butelek PET

Poznaj triki pozwalające opanować uprawę na balkonie. Dzięki butelkom PET można tu zasadzić naprawdę wszystko. Nawet na małej przestrzeni. Jeśli zawsze chciałeś mieć ogród na balkonie, ta procedura z łatwością Ci to umożliwi.

 

Będziesz tego potrzebować

Do uprawy na balkonie będziesz potrzebować jedynie kilku bardzo powszechnych rzeczy, które masz w domu, a które w niektórych przypadkach uważasz nawet za odpady. Nie przygotowuj:

  • Plastikowe butelki
  • Gwóźdź
  • Linijka
  • Drut
  • narzędzia tnące,
  • Żwir
  • Wysokiej jakości gleba

Przygotuj butelki PET

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przygotować butelki PET. Należy je najpierw dokładnie wypłukać, następnie zdjąć z nich etykietę i w razie potrzeby zetrzeć z etykiety pozostałości kleju.

Wytnij otwór

Teraz musisz wyciąć prostokątny otwór w butelce. Jego wielkość powinna być oparta na wielkości butelki PET. Ważne jest, aby ciąć wyłącznie na płaskiej powierzchni butelki, a nie w miejscu, w którym butelka stopniowo się zwęża. Dlatego wszystko dokładnie zmierz.

Przygotuj otwory do zawieszenia

Będziesz także musiał przygotować otwory do zawieszenia. Tutaj wystarczy przekłuć plastikową butelkę w odpowiednich miejscach, a następnie wkręcić w nią kawałek drutu lub ewentualnie małe oczko do zawieszenia.

Wlać żwir

Twoja butelka PET jest prawie gotowa do uprawy na balkonie. Teraz musisz wziąć żwir i wylać go na dno. Zanim to zrobisz, wykonaj w dnie kilka otworów, które będą miały za zadanie odprowadzić nadmiar wody z zaimprowizowanej doniczki.

Teraz gleba

Gdy żwir będzie już na swoim miejscu, można przystąpić do nanoszenia gleby. Powinien być dobrej jakości i pasować do tego, co planujesz uprawiać w swoich butelkach.

Po prostu posadź

Teraz pozostaje ostatni krok. I to są zakłady. Możesz sadzić sadzonki lub nasiona i czekać, aż wykiełkują i się zakorzenią.

To, co postawisz, zależy od Ciebie. Jednak do uprawy na balkonie najlepiej nadają się różne zioła, które można od razu wykorzystać w kuchni. Takiej świeżości nikt nie gwarantuje.

Zawieś tam, gdzie potrzebujesz

Teraz tylko ostatni krok, czyli ustawienie butelek na balkonie. Użyj sznurków, aby stworzyć system wiszący i zawieś je jeden pod drugim.

Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo łatwo i efektywnie wyhodujesz wiele różnych roślin nawet na małej przestrzeni, jaką jest Twój balkon.

Scroll to Top