Nadziewane pomidory, w których zamiast sera używa się jajek

Zawsze robiła je z serem, ale ponieważ nie miała go pod ręką, wypróbowała inną opcję. W rezultacie powstały nadziewane pomidory z jajkami, które smakowały wyśmienicie. Jeśli i Ty chcesz ich spróbować, nasz przepis poprowadzi Cię przez wszystkie niezbędne etapy. Od składników po proces przygotowania.

Czego będziesz potrzebować?

Chcesz zrobić faszerowane pomidory? Jeśli tak, najpierw spójrz na listę składników, bez których nie możesz się obejść. Widać już po nich, jak proste jest to danie. Dzięki temu nawet początkujący może wypróbować przepis. Będziesz potrzebować:

  • 4 sztuki pomidorów
  • 4 jajka
  • 2 łyżki masła
  • Sól i pieprz do smaku

Przygotuj pomidory

Najpierw przygotujesz te warzywa. Weź nóż, a następnie użyj go, aby wyciąć kształt lejka na górze. Następnie weź łyżkę i za jej pomocą stopniowo wydrąż miąższ z pomidora. Aby pomidor był idealnie pusty w środku. Miąższ możesz wykorzystać np. w sosie pomidorowym do makaronu.

Przygotuj jajka

Gdy pomidory są już gotowe, można przygotować także jajka. Umieść je w misce i dokładnie wymieszaj. Następnie wlać je do przygotowanych pomidorów. Do każdego pomidora należy wlać około jednego całego jajka. I aż do samego brzegu, tak aby pomidor był pełny.

Niech się piecze

Teraz ostrożnie zawiń każdego pomidora w folię aluminiową, aby się nie stłukł, a jajko się nie rozlało. Wszystko zawiń i włóż do naczynia do zapiekania. Następnie wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury około 220 stopni i pieczemy przez 15 minut. Po tym czasie odkrywamy górę folii, na każde jajko kładziemy kawałek masła i wstawiamy do piekarnika na 5 minut do dopieczenia.

Możesz służyć

Po upieczeniu pieczone pomidory są gotowe. Wyjmij je ostrożnie, aby się nie poparzyć i możesz je podać. Świetnie smakują np. ze świeżym białym pieczywem lub innym miękkim ciastem. A kiedy najlepiej je jeść? Mogą być smaczną przekąską, a także świetnym, szybkim i ciepłym obiadem, który każdy może przygotować.

Scroll to Top