Nahraďte bělící prostředky tímto roztokem a prádlo bude opět dokonale bílé

Milujete bílé oblečení, jelikož doslova září? Co ale v případě, kdy začne šednout a běžné praní nepomáhá? Vyzkoušejte toto. O co se jedná? Nejde o žádné nebezpečné chemické bělidlo, ani se nejedná o speciální prací prášek, nebo jiný podobný produkt. Pokud hledáte rady, jak vybělit prádlo, pomůže vám něco zcela jiného. Jednoduchý roztok, který si vytvoříte z pouhých 2 ingrediencí. Jaké to jsou?

 

 

Bílé prádlo postupně ztrácí svou zářivost

Není nic výjimečného, že dokonale bílé prádlo postupně ztrácí svou krásu. Je to proto, jak ho nosíte, jak ho špiníte a jak se na něho lepí různé nečistoty z prostředí. Najednou už není bílé, ale může lehce šednout, stejně jako žloutnout. Co dělat, když praní v prášku na bílé nezabírá a chemické čističe také ne? Nezoufejte. Rada jak vybělit prádlo existuje. Stačí si připravit jeden celkem unikátní roztok, se kterým to zvládnete jednoduše i rychle.

Co budete potřebovat?

Ingredience, bez kterých se neobejdete jsou pouze 2. Tu první má doma naprosto každý. A tu druhou zcela bez jakýchkoliv problémů koupíte třeba v drogerii, ale i v některých lékárnách. A to za nízkou cenu a také bez nutnosti mít recept. Co si tady připravit, pokud hledáte správný postup jak vybělit prádlo?

  • 3 lžíce kyseliny borité
  • 10 litrů vody

A co s oběma ingrediencemi? Je to jasné. Stačí je pouze smíchat a důkladně promíchat. V tu chvíli máte připravený ten pravý roztok na bělení prádla. A jak daný roztok použít? Ani to není nic složitého.

Nechte oblečení v roztoku kyseliny borité odmočit

Jednotlivé bílé kusy vašeho oblečení vložte do roztoku kyseliny borité a nechte zde několik desítek minut, ale i několik hodin. Roli hraje především stupeň znečištění a také to, o jaké oblečení se jedná – tedy z jakého bude materiálu. Jinak je tomu o krajkového spodního prádla a jinak u velmi kvalitního bavlněného trička.

Po vyndání z lázně jenom lehce přemáchněte v čisté vodě a následně vložte prádlo do pračky. Zde už postupujte tak, jak jste zvyklí. Zapněte pračku na odpovídající program a přidejte prací prášek určený na bílé prádlo. Po vyprání nechte uschnout a v tu chvíli můžete vidět, že tento postup jak vybělit prádlo skutečně funguje. Nyní už se nemusíte bílému oblečení vyhýbat, jelikož víte jak dosáhnout toho, aby vypadalo dokonale.

Scroll to Top