Naturalny sposób na usunięcie pleśni z domu: znika w ciągu 1 godziny bez użycia chemikaliów

Naturalny trik na usunięcie pleśni z domu: znika ona w ciągu 1 godziny bez stosowania środków chemicznych

Nagromadzenie wilgoci, słaba wentylacja, problemy z infiltracją… Wiele czynników może prowadzić do pojawienia się pleśni na ścianach. Czynią je brzydkimi, ale także powodują niebezpieczne problemy zdrowotne. Wtedy ważne jest ich wyeliminowanie, a my oferujemy Państwu ekologiczny i ekonomiczny sposób na pokonanie tych mikroskopijnych grzybów.
Dokładne sprzątanie domu nie może być zakończone bez zajęcia się pleśnią i zapobiegania jej występowaniu. Oto naturalny sposób, aby się go pozbyć.

Jak walczycie z pleśnią w swoim domu? Dwuskładnikowy naturalny środek
Prawdą jest, że na rynku dostępnych jest wiele środków do usuwania pleśni, które działają bardzo dobrze, ale wiele z nich zawiera chemikalia i substancje toksyczne. Postaw na ekologiczne sprzątanie i używaj wyłącznie naturalnych składników, które prawdopodobnie masz już w domu.

Biały ocet i soda oczyszczona do usuwania plam z pleśni
Ponieważ biały ocet zawiera kwas octowy, który nadaje mu właściwości odkamieniające, usuwające plamy i dezynfekujące, a soda oczyszczona pochłania wilgoć, umożliwiając rozwój pleśni, połączenie tych dwóch składników bardzo pomaga rozwiązać ten problem efektywnie.
Co potrzebujesz:
200 gramów sody oczyszczonej
10 cl wody
15 cl stężonego białego octu o temperaturze 14 stopni
Jak postępować:
Pierwszym krokiem jest przygotowanie pewnego rodzaju pasty poprzez zmieszanie sody oczyszczonej z odrobiną wody i wlanie octu do butelki ze spryskiwaczem.
Następnie nałóż pastę do pieczenia bezpośrednio na miejsca dotknięte śladami pleśni (ściany, sufity, fugi itp.).

Pozostawić na 1 godzinę, a następnie spryskać całą powierzchnię octem. Powoduje to reakcję chemiczną w postaci piany, która pozwala na łatwe usunięcie i eliminację śladów pleśni.
Pozostaw na około dziesięć minut, a następnie wytrzyj plamy gąbką.
Spłucz wodą z kranu lub octem rozcieńczonym wodą.
soda oczyszczona i ocet

Inne środki przeciw śladom pleśni

Podobnie jak ocet i soda oczyszczona, istnieją inne metody, które są bardzo skuteczne w walce z plamami pleśni.

– Nadtlenek wodoru do zwalczania pleśni

Do butelki z rozpylaczem dodaj 3% roztwór nadtlenku wodoru, następnie spryskaj miejsca, które mają być poddane zabiegowi i pozostaw na dziesięć minut. Następnie wyszoruj szczotką, aby usunąć plamy pleśni, a następnie przetrzyj wilgotną szmatką. Jeśli plamy pleśni nie znikną, powtórz proces ponownie.

Ten antybakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy roztwór, znajdujący się w większości apteczek, może skutecznie leczyć pleśń. W rzeczywistości nadtlenek wodoru można bezpiecznie nakładać na różne powierzchnie, w tym blaty kuchenne, łazienki i wanny.

Nadtlenek wodoru

Sok z cytryny na plamy pleśni
Wyciśnij sok z 3 do 5 cytryn do filiżanki i spryskaj nim bezpośrednio leczony obszar. Pozostawić na 5 minut, następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką. Jeśli pleśń nie zniknie, można nałożyć produkt jeszcze raz i następnie wyszorować szczoteczką do zębów. Gdy plamy znikną, wystarczy dokładnie spłukać czystą wodą.

Cytryna jest doskonałym naturalnym środkiem dezynfekującym i dezynfekującym. Wysokie stężenie kwasu cytrynowego pomaga rozbić pleśń i ułatwić jej wyeliminowanie.

Pleśń na ścianie-1

Usuwanie i niszczenie pleśni w domu powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Dzięki tym niezwykle ekonomicznym środkom możesz w końcu się ich pozbyć i zachować zdrowie.

Scroll to Top