Od dłuższego czasu nękały mnie cienie pod oczami i zmęczona skóra. Potem mój przyjaciel dał mi te wspaniałe sztuczki i kręgi zniknęły!

Już jako małe dziecko obserwowałam, co moja babcia robi ze skórkami ogórków. Nacierała nimi twarz, szyję, dekolt, a na koniec nałożyła na oczy dwa pierścienie pokrojonego w plasterki ogórka. Powtórzyłem wszystko za nią szczegółowo, ale dopiero kilka lat później dowiedziałem się, dlaczego wykonała ten zabieg. Miało to na celu utrzymanie nawilżenia, odżywienia skóry oraz zmniejszenie obrzęków i cieni pod oczami.

[hana-code-insert name=’google’ /]W tamtym czasie zawód kosmetyczki nie był jeszcze zbyt popularny i nie było botoksu ani różnych profesjonalnych produktów, które można dziś znaleźć w każdym sklepie. Dlatego kobiety sięgały po domowe sposoby na odmłodzenie i ogólną pielęgnację skóry.

Jak pielęgnować okolice oczu?

Przedstawiamy kilka sprawdzonych trików na pozbycie się cieni pod oczami. Koniecznie ich wypróbuj, te sztuczki są nie tylko bardzo proste, ale także tanie. Nie musisz więc martwić się wydaniem kilkudziesięciu euro na opiekę.

#Ziemniaki

Surowe ziemniaki mają niesamowity wpływ na naszą skórę. Działanie rozjaśniające i nawilżające to funkcje, jakie oferują ziemniaki. Pokrojonym plasterkom ziemniaków łatwo zaprzeczyć nawet przy cieniach pod oczami i jednocześnie przy pierwszych drobnych zmarszczkach. Wykorzystanie ziemniaków jest bardzo proste i na pewno znajdziesz na to czas, być może nawet codziennie. Ziemniaki pokroić w plastry o grubości około 1,5 cm. Włóż je do lodówki na co najmniej 10 minut, wyjmij, a następnie po prostu nałóż je na oczy i pozostaw na 15 minut.

# Zielona herbata

Zielona herbata pomaga usunąć z naszego organizmu cały nadmiar płynów, co pomaga także pozbyć się obrzęków pod oczami. Spróbuj pić dwie filiżanki zielonej herbaty dziennie i przekonaj się, jak zacznie się zmieniać Twoja skóra. Nie wyrzucaj jednak zużytych torebek z herbatą. Pozwól im ostygnąć, nałóż je wieczorem na oczy i masz świetny kompres na zmęczone oczy.

# Jabłka

Jabłka korzystnie wpływają na nasz organizm nie tylko po spożyciu, ale także po zastosowaniu maseczki na włosy czy skórę. Nakładaj mieszankę startych na zimno jabłek i płatków owsianych na twarz i skórę wokół oczu trzy razy w tygodniu. Pozostaw maskę na 15 minut, a następnie umyj twarz zimną wodą.

[hana-code-insert name=’Dole’ /]# Mleko krowie lub kozie

Jeśli chcesz szybko nadać swoim oczom świeży wygląd, ten wspaniały i prosty trik Ci w tym pomoże. Przygotuj dwa waciki, namocz je w zimnym mleku i przyłóż do oczu. Pozostaw na 15 minut. Mleko nawilża i odżywia skórę znacznie lepiej niż drogie kremy.Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i jak każda z nas zauważyła, również wymaga szczególnej pielęgnacji, której nie da się obejść bez delikatnej pielęgnacji. Kręgi pod oczami pojawiają się szczególnie wtedy, gdy mało śpimy, odczuwamy ból lub jesteśmy chorzy. Należy zatem zwracać uwagę na dobry sen i ogólny tryb życia.

Stosowanie naturalnych środków na twarz jest naprawdę bardzo proste i przede wszystkim mało czasochłonne. Między innymi prawie każdy z wymienionych produktów zawsze masz w domu. Znajdź czas na chociaż jeden z tych trików, a przekonasz się, jak szybko znikną cienie pod oczami.

Scroll to Top