Nie Sądziłam, Że Płyn Do Mycia Naczyń Ma Tyle Zastosowań. O Większości Z Nich Nie Wiedziałam

Każdy z nas ma w domu płyn do mycia okien, ale raczej niewielu przyszło do głowy, że można go wykorzystać w zupełnie inny sposób.

Otóż płyn do szyb upora się z kilkoma problemami i zastąpi inne środki czystości. Jeśli jesteście ciekawi do czego można go użyć, sprawdźcie poniżej.

Samochód

Wnętrze samochodu

Płyn do szyb także doskonale nadaje się do mycia kierownicy czy deski rozdzielczej w samochodzie. Najlepszy efekt uzyskasz używając do tego ściereczki z mikrofibry.

Nieznośne owady

błąd

Jeśli wolisz nie stosować aerozolu na owady, oto rozwiązanie dla ciebie. Płyn do mycia okien również pomoże uporać się z robakami. Pamiętaj jednak, by nie spryskiwać nim pszczół ani os!

Biżuteria

Pierścień

Złoto i srebro może odzyskać dawny blask dzięki mieszance płynu do szyb i wody utlenionej. Wystarczy zanurzyć biżuterię na 10 minut i wypolerować.

Kryształy

Żyrandol

Kryształowy żyrandol po prababci zbiera cały kurz z domu, a ty nie masz pojęcia jak temu zaradzić? Spryskaj go płynem do mycia okien i gotowe. Bez wysiłku, a wszystko czyste!

Zdejmowanie pierścionka

Pierścionek zaręczynowy

Jeśli pierścionek utknął na palcu, spryskaj skórę odrobiną płynu, by bez problemu go zdjąć. Pamiętaj jednak, żeby natychmiast umyć ręce.

Tabela

Tablica suchościeralna

Markerowa tablica ma specjalne gąbki, które jednak z czasem tracą swą czyszczącą moc. Oczywiście w tym przypadku płyn do szyb i kawałek papieru sprawdzi się jako zamiennik.

Plamy na ubraniach

poplamiony materiał sukienki na starej lalce

Płyn do mycia okien jest w stanie uporać się w wieloma plamami na ubraniach. Zamiast używać odplamiacza, wypróbuj ten sposób.

Uparty zamek

Zamek błyskawiczny

Nie pozwól, by uparty zamek zepsuł ci dzień. Spryskaj go odrobiną płynu do okien, a będzie działać bez problemu. Zupełnie jak magia!

Scroll to Top