Nie tylko aloes i czosnek są świetnymi pomocnikami w walce z opryszczką

Opryszczka to bardzo nieprzyjemna choroba, a także nieprzyjemny defekt urody. Pojawia się w okolicy naszych ust, a powodów jego pojawienia się jest kilka. Bardzo często jest to związane z pewnym brakiem higieny. I nie ma znaczenia, czy dotkniemy twarzy rękami, czy napijemy się z brudnej szklanki. Ponadto wiadomo, że opryszczka częściej występuje u osób, które mają problemy ze zdrowiem lub są pod wpływem stresu.

 

Wiesz już, jak zapobiegać opryszczce. Teraz przyjrzymy się również, co zrobić, jeśli pojawi się na Twojej wardze. Proces jego eliminacji nie jest tak skomplikowany, jak wielu osobom się wydaje. I nie jest nawet konieczne odwiedzanie apteki.

Aloes

Ta dobrze znana roślina jest dobrym pomocnikiem w przypadku całej gamy problemów skórnych. I na pewno nie wykluczając mgły. Jeśli się pojawi, weź kawałek aloesu, wyciśnij sok i nałóż go na opryszczkę. Powtarzaj tę czynność co dwie godziny. Możesz też odciąć kawałek rośliny i położyć go bezpośrednio na opryszczce.

mleko

Idź do kuchni, do lodówki i przynieś trochę mleka. Jest także właściwym pomocnikiem w leczeniu opryszczki. A im więcej tłuszczu ma, tym lepiej. Na przykład namocz płatek do demakijażu w mleku, a następnie przyłóż go do opryszczki. I niech jego moc działa.

Nadtlenek wodoru

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Nadtlenek wodoru

Chociaż brzmi to jak jakiś niebezpieczny związek, jest odwrotnie. Nadtlenek wodoru zapewne znajdziesz w swojej domowej apteczce, gdyż przydaje się jako pierwsza pomoc w przypadku ran wymagających oczyszczenia. Świetnie radzi sobie także z zamgleniem, które dosłownie się nim spala.

 

 

Czosnek

Dobrze znany aromatyczny dodatek do żywności, uznawany za unikalny naturalny antybiotyk. Dlatego czosnek wykorzystuje się wewnętrznie. Jest jednak również dobrym pomocnikiem, jeśli dokucza Ci nieprzyjemna opryszczka. W takim przypadku wyciśnij go, a następnie nałóż na miejsce, w którym zlokalizowany jest Twój problem. Choć będzie Cię to palić przez jakiś czas, na pewno pomoże.

Mennica

Dobrze znany składnik różnych lemoniad i koktajli nadaje się również do leczenia nieprzyjemnej opryszczki. Używanie mięty jest łatwe. Można go przygotować na pastę z odrobiną oliwy z oliwek lub można też użyć olejku miętowego. Obydwa można po prostu zastosować na opryszczkę i w ten sposób osiągnąć niezbędną ulgę, ponieważ wkrótce zniknie.

Scroll to Top