Nie tylko doskonale odtruwasz organizm. Można także schudnąć. Kilka kilogramów w tydzień. Dzięki czemu? Pomoże w tym prosty napój, który przygotujesz w mgnieniu oka. Jest skomponowany przez? Patrzeć na!

Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni każdy powinien pomyśleć o detoksykacji. Organizm ludzki działa cyklicznie. Podczas gdy zimą organizm zdaje się zapadać w sen zimowy, gromadzi zapasy i ogólnie jest wolniejszy i mniej aktywny, wiosną i latem budzą go na nowo do życia.

My także powinniśmy szanować te naturalne cykle, przede wszystkim wspierając organizm w procesie oczyszczania, jaki musi przejść po zimie, aby na nowo obudzić się do życia i aktywności. Zimą w naszym organizmie gromadzą się nie tylko dobre rzeczy, ale także toksyczne substancje. A teraz musimy się ich pozbyć. Toksyny są przyczyną dobrze znanego wiosennego zmęczenia, kiedy wydaje się, że ciężar minionej zimy spada na nas, a my w końcu się nie budzimy. Nasz organizm jest po prostu obciążony i potrzebuje naszej pomocy, aby wrócić do właściwej formy.

Detoksykacja

Czym właściwie jest detoksykacja? Jest to zabieg, dzięki któremu pozbywamy się z organizmu nagromadzonych szkodliwych substancji. Najczęściej odkładają się one w wątrobie, która stara się je filtrować i zapobiegać przedostawaniu się dalej do organizmu. Ale teraz potrzebują naszej pomocy, aby na dobre pozbyć się substancji i rozpocząć nowy cykl organizmu z czystym kontem.

W detoksykacji najbardziej pomoże specjalny napój lub kuracja, która zawiera dużą ilość antyoksydantów, czyli substancji, które potrafią wyłapać szkodliwe substancje i usunąć je z organizmu. Takich zabiegów detoksykacyjnych jest wiele, ale dzisiaj pokażemy Ci taki, który jest bardzo prosty, a jednocześnie skuteczny. A jako mały bonus masz dzięki niemu szansę zrzucić nawet 5 kilogramów. I całkiem miło wejść na wiosnę nie tylko oczyszczoną, ale i szczuplejszą.

Detoksykująca lemoniada

Zabieg ten działa dzięki starannemu połączeniu składników, które spełniają swoją wyjątkową rolę. Cytryny charakteryzują się dużą zawartością witaminy C, która wzmacnia układ odpornościowy, a miód zawiera enzymy wspierające naturalny metabolizm. Chilli natomiast przyspiesza metabolizm i pomaga poprawić krążenie krwi w całym organizmie.

Czego będziesz potrzebować?

  • 1 cytryna
  • 1 łyżeczka miodu
  • szczypta chili
  • szczypta imbiru
  • 1 szklanka gorącej wody

Cytrynę przekrój na pół i wyciśnij z niej cały sok. Dodaj do tego łyżeczkę miodu oraz szczyptę chili i imbiru. Dokładnie wymieszać. Na koniec dodajemy szklankę gorącej wody, aby składniki dobrze się połączyły.

Jak stosować lemoniadę?

Masz gotowy skuteczny napój detoksykujący, a teraz czas na prawidłowe przeprowadzenie całego detoksu. To nic skomplikowanego. Warto przeprowadzać detoksykację przez cały tydzień i zawsze cieszyć się napojem rano, przed śniadaniem, na czczo. Przed podaniem można je krótko podgrzać do letniej temperatury, dzięki czemu składniki będą lepiej i szybciej działać.

Dzięki temu napojowi wątroba zostanie szybko i skutecznie oczyszczona, a toksyny wypłukane z organizmu. Świetnie pobudzi także Twój metabolizm i możesz być pewien, że wpłynie to również na Twoją wagę i ogólne samopoczucie.

W trakcie leczenia możesz zauważyć zwiększoną potrzebę korzystania z toalety. Jest to jednak całkowicie normalne, ponieważ w ten sposób organizm pozbywa się toksyn. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że leczenie nie jest odpowiednie do stosowania w trudnych lub stresujących okresach. Dlatego wybierz tydzień, w którym będziesz mieć więcej spokoju i wiesz, że nie czekają Cię żadne wymagające zadania. W tym tygodniu staraj się uprawiać więcej sportu i wychodzić na dwór na łonie natury. Dobrym pomysłem może być także zrobienie sobie przerwy od telewizji i mediów społecznościowych.

Jak utrzymać ciało w dobrej kondycji

Po zabiegu detoksykacyjnym możesz czuć się bardzo dobrze i chcieć zachować to uczucie. Ale jeśli chcesz ogólnie poczuć się lepiej, wymaga to zmiany stylu życia. To, że toksyny gromadzą się w organizmie, jest skutkiem nieprawidłowej diety bogatej w substancje toksyczne. Nie musi to koniecznie oznaczać, że nie odżywiasz się zdrowo, ale na przykład jedz warzywa, które są traktowane pestycydami. Spróbuj więc chociaż zmienić tę małą rzecz.

Scroll to Top