Nie uwierzysz, jak łatwo jest zrobić wspaniałe naleśniki! Magia tkwi w odpowiednim przygotowaniu ciasta, w którym kryje się coś ekstra. To składnik, którego na pewno byś się w nim nie spodziewał.

Republika Czeska jest powszechnie znana nie tylko jako ojczyzna miłośników piwa, ale także słodkich deserów. Zgadza się, podjadanie to coś, co łączy nas wszystkich od wielu lat. Z drugiej strony niestety ludzie nie potrafią sami zabrać się za pieczenie, bo widok poszczególnych deserów w cukierniach czy restauracjach mówi im, że praca nad nimi będzie naprawdę trudna. Jednak to stwierdzenie na pewno nie ma oparcia w prawdzie, gdyż pieczenie nie musi być wcale skomplikowaną czynnością, a w kolejnych linijkach wyjaśnimy Wam, dlaczego tak jest.

Naleśniki to prawdopodobnie najbardziej tradycyjne słodkie danie spotykane w domowych wodach. Myślisz, że ich przygotowanie musi być naprawdę trudne i po prostu nie możesz sobie z tym poradzić. Wręcz przeciwnie! W tym artykule przedstawimy Państwu całkowicie unikalny przepis na naleśniki, które dzięki swoim składnikom nigdy nie pękają, a dodatkowo smakują znacznie delikatniej niż te klasyczne. Chcesz więcej? W takim przypadku zdecydowanie nie odchodź nigdzie i śmiało kontynuuj czytanie do kolejnych linijek. Ten przepis jest zdecydowanie tego wart!

Na czym polega magia naszych naleśników?

Większość osób, które pieczą już jakiś czas, z pewnością powie nam, że podstawą naleśników jest mleko. A co by było, gdyby całkowicie pominąć mleko i zastąpić je majonezem? Być może nigdy wcześniej nie przyszła Ci do głowy taka możliwość, ale ostatecznie zgodzisz się, że powstałego smaku po prostu nie da się porównać z klasycznymi (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu)!

Aby przygotować ten wspaniały przepis, będziesz potrzebować, jak wspomniano w poprzedniej sekcji, majonezu. Dwie łyżki wystarczą. Będziesz także potrzebować pół litra ciepłej wody, dziewięciu łyżek mąki, dwóch średniej wielkości jajek, dwóch łyżek cukru pudru, 15 g cukru waniliowego, dwóch łyżek oleju roślinnego (najlepiej oliwkowego) i oczywiście szczypty sól.

Jak prawidłowo przygotować naleśniki z majonezem i jajkami?

Przygotowanie tych naleśników jest naprawdę banalne i poradzi sobie z nimi każdy niedoświadczony kucharz. Na samym początku wyjmij odpowiednio dużą miskę, do której włóż majonez, jajka, cukier, sól, cukier waniliowy i wszystko dokładnie wymieszaj. Jeśli masz do dyspozycji odpowiednią trzepaczkę, koniecznie jej użyj, efekt będzie znacznie gładszy. Następnie do mieszanki dodaj ciepłą wodę i mąkę. Wszystko dobrze wymieszaj, aby po dodaniu mąki nie utworzyły się grudki. Dopiero wtedy wykończ ciasto dodając olej roślinny.

Wielką zaletą ciasta jest to, że w zasadzie nie trzeba go nigdzie zostawiać. Po wymieszaniu wystarczy postawić go obok kuchenki, na której kładziemy patelnię z olejem roślinnym, a gdy olej się dostatecznie rozgrzeje, przystąpić do smażenia naleśników pojedynczo. Płomień na pewno nie powinien być zbyt mocny, aby naleśniki się nie przypaliły. Wystarczy złoty środek. Niewielką ilość ciasta należy równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni patelni. Jeden naleśnik należy smażyć przez około minutę lub dwie z każdej strony. Najważniejsze, że nie są spalone.

Z czym podawać te naleśniki?

Ponieważ jest to jedynie odmiana tradycyjnego przepisu na naleśniki, można je podawać z konfiturą, miodem, konfiturą lub Nutellą. W żadnym wypadku nie może być mowy o niepowodzeniu w przypadku ewentualnych internautów. Na ten prosty przepis na pewno nie mamy nic do zarzucenia, więc jeśli lubisz naleśniki, koniecznie udostępnij ten przepis swoim znajomym. Na koniec na pewno serdecznie Ci podziękują!

Mamy nadzieję, że ten artykuł otworzył przed Tobą drzwi do nowych, nieznanych wcześniej możliwości. Tradycyjne przepisy są naprawdę świetne, ale od czasu do czasu na pewno przyda się zmiana, czy może się mylimy? Koniecznie daj nam znać, jak bardzo jesteś zadowolony z naleśników i czy poleciłeś je komuś innemu.

Scroll to Top