Nikt nie robi pierogów, jak Gessler. Absolutne mistrzostwo

Pierogi cieszą swoim smakiem od święta i na co dzień. To wyjątkowe danie zajmuje szczególne miejsce również w sercu Magdy Gessler. Z tego względu podzieliła się ona z internautami swoim sposobem na delikatne i apetyczne ciasto. Do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie 3 składników.

Przepis na pierogowe ciasto Magdy Gessler jest przydatny zwłaszcza w obliczu nadchodzących świąt. Dzięki doskonale dobranym proporcjom, to ciasto nie rozkleja się, ani nie rozpada podczas gotowania. Przygotuj pierogi godne najsłynniejszej, polskiej restauratorki.

Przepis na idealne ciasto na pierogi

Składniki:

  • 500 g mąki
  • 125 ml przegotowanej, dobrze ciepłej wody
  • Słońce
ZAMKNIJ

 

Jak przygotować ciasto na pierogi według przepisu Magdy Gessler?

Mąkę z do ciasta na pierogi przesiej przez sito z odrobiną soli. Dodaj do niej część gorącej wody i wymieszaj wszystkie składniki. Następnie zacznij zagniatać ciasto.

W trakcie wyrabiania ciasta stopniowo dodawaj kolejne porcje dobrze ciepłej wody. Uzyskana masa powinna być gładka i plastyczna. Kiedy ciasto jest gotowe, owiń je w folię i odstaw na 15-20 minut, aby odpoczęło.

Po upływie tego czasu ciasto na pierogi podziel na 4 części. Każdą z nich po kolei wałkuj na cienki placek o jednolitej grubości. Z tak przygotowanego ciasta możesz następnie wykrawać okręgi, z których wraz z farszem będziesz lepić pierogi.

 

Canva / Millermountainman
Canva / Millermountainman
Scroll to Top