Od razu masz czekoladowy strudel z ciasta francuskiego. I to jest przysmak

Masz ochotę na coś prostego i łatwego w przygotowaniu? Strudel czekoladowy to zdecydowanie dobry wybór. Jest gotowy w kilka minut. I naprawdę nie przesadzamy. Pod warunkiem, że nie przesadzisz z ilością użytych składników. Chociaż możesz pójść drogą, która sprawi, że utkniesz w kuchni na wiele godzin, istnieje sposób na przygotowanie strudla czekoladowego w zaledwie kilka minut.

Potrzebne są tylko dwie rzeczy

O prostocie tego przepisu świadczy fakt, że do jego przygotowania potrzebne są tak naprawdę tylko dwie rzeczy. A jakie to są rzeczy? Pierwszą z nich jest opakowanie ciasta francuskiego. Najlepiej schłodzone, już rozwałkowane, gotowe do użycia. Tylko w ten sposób nie będziesz musiał wykonywać z nim żadnych dodatkowych czynności, takich jak rozmrażanie czy zwijanie w pożądany kształt. Drugą rzeczą jest tabliczka czekolady. Może być ciemna lub mleczna, w zależności od upodobań.

 

Następnie zawiń czekoladę w podane paski. Zawsze nakładaj lewy i prawy pasek, aż czekolada zostanie owinięta. Masz pewność, że nie wycieknie, tak jak masz pewność, że Twój strudel z ciasta francuskiego z czekoladą będzie niezwykle oryginalny.

Piec w piekarniku

Teraz masz wszystko gotowe, aby włożyć strudel do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Układamy na papierze do pieczenia, który można posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać posiekanymi orzechami, co poprawi jego ogólny smak i wygląd. Piec, aż ciasto uzyska pożądany kolor. Następnie wyjmij, poczekaj, aż ostygnie i możesz już podawać. Jako poczęstunek na niespodziewaną wizytę lub jako słodki poczęstunek, gdy masz ochotę na coś słodkiego, to idealny wybór.

Scroll to Top