Odbudowa domu wiązała się ze znalezieniem starego kufra, co pomogło pokryć koszty

Remont domu może być przyjemny z dwóch powodów. Poprawisz życie, a w ścianie możesz też znaleźć dużo pieniędzy. Tak właśnie stało się z młodą parą, która zdecydowała się ulepszyć swoją przestrzeń życiową, aby dopasować ją do stylu życia. Idąc do pracy, z pewnością nie spodziewali się tego, co zastaną.

 

Ukryta walizka

Para kupiła starszy dom z lat czterdziestych XX wieku. Ponieważ właściciele nie dbali o niego zbytnio, przebudowa domu była w zasadzie koniecznością. I tak para zabrała się za to. Nie spodziewał się jednak, że podczas prac rozbiórkowych natknie się na coś niezwykłego. Na starym kufrze, w którym ukryte będą klasyczne stare blaszane pudełka na przekąski. Było jasne, że nikt tu o tej rzeczy nie zapomniał, ale on ją tutaj ukrył. I już nie odebrał.

Otworzyli pudełko

Stare zielone blaszane pudełko cieszyło się dużym zainteresowaniem, więc postanowili zobaczyć, co jest w środku. Nie spodziewali się, że może się tu pojawić stara przekąska, ale nie spodziewali się też, że znajdą to, co tu było. Po otwarciu okazało się, że było tam kilka mniejszych paczek owiniętych w pergamin.

 

Były to paczki pieniędzy

Oboje zaczęli ostrożnie rozpakowywać paczki i nie mogli uwierzyć własnym oczom. Znaleźli pieniądze. Pakiety dwudziestu, pięćdziesięciu i stu dolarów. W tym momencie dla pary było jasne, że remont domu to najlepsza rzecz, o jakiej mogli pomyśleć. Zaczęli liczyć pieniądze i okazało się, że mają ich w rękach całkiem sporo.

Nie było to jedyne znalezisko

Pierwsze pudełko z przekąskami nie było jedyne, bo po tygodniu pojawiło się drugie. I co w nim było? Oprócz starej gazety z 1951 r. były tam jeszcze inne paczki pieniędzy. W sumie para znalazła kwotę o wartości ponad 45 000 dolarów. I do czego go użył? Oczywiście za koszty poniesione zarówno przy samym zakupie danego domu, jak i przy jego późniejszej odbudowie. A skąd wzięły się pieniądze? Znalazcy nigdy go nie szukali. Być może były to czyjeś oszczędności, ale mogły to być również pieniądze z działalności przestępczej. Ale nie dowiemy się tego.

Foto: Branik12, Imgur

Scroll to Top