Odchudzanie po czterdziestce rządzi się swoimi prawami. Nie da się obejść bez ruchu i odpoczynku

Czy tęsknisz za zdrowym, pięknym i seksownym ciałem, które miałeś w młodości? W takim razie nie zapominaj, że nie uda się to bez intensywnej utraty wagi. Chcesz po raz kolejny przyciągnąć wszystkich wokół swoją pięknie szczupłą i rozwiniętą sylwetką? Naprawdę chcesz coś ze sobą zrobić, ale jest pewien haczyk w tym, że masz ponad 40 lat?

 

 

Tak, po przekroczeniu tej granicy wieku odchudzanie nie jest już tak proste jak dawniej, gdyż metabolizm organizmu ulega spowolnieniu i niektóre procesy zachodzące w organizmie ulegają spowolnieniu. Jeśli jednak uczciwie będziesz przestrzegać pewnych zasad, możesz cieszyć się piękną i szczupłą sylwetką. Wszystko zależy od Ciebie, bo masz życie w swoich rękach.

Regularny ruch

Ruch jest podstawową i kluczową zasadą każdej utraty wagi. Bez ruchu nigdy nie osiągniesz pięknej, rozwiniętej i szczupłej sylwetki. Jeśli więc się nie ruszasz, lepiej zacznij to robić szybko, żeby nie spóźnić się na pociąg. Nie musisz codziennie spędzać długich godzin na bieżni lub na siłowni.

W zupełności wystarczy, jeśli codziennie poświęcisz pół godziny swojego czasu na aktywny ruch. Możesz wybrać się na spacer fitness, pobiegać, pojeździć na rowerze, jeździć na łyżwach lub poćwiczyć w domu niektóre z popularnych ćwiczeń. Kiedy dodasz do tego lżejsze posiłki, rezultaty przyjdą.

Lekkie menu

 

 

Ważna jest także zmiana menu. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. W ciągu dnia jedz mniejsze porcje i częściej niż dotychczas. Zaleca się dzielenie posiłków na 6 porcji i zachowanie między nimi co najmniej 3-godzinnej przerwy.

Znajdź produkty odpowiednie dla swojej diety i spróbuj z nimi eksperymentować. Nie ograniczaj się zbytnio, ale staraj się unikać bomb tłuszczowych i kalorycznych. Słodycze, napoje gazowane i żywność o dużej zawartości cukru i tłuszczu.

Odpoczynek jest ważny

Ważną zasadą jest także odpowiedni odpoczynek. Jeśli chcesz schudnąć, staraj się jak najwięcej odpoczywać. Nie oznacza to, że nie powinieneś wstawać z łóżka, ale powinieneś poświęcić trochę czasu na odpoczynek. Śpij od 7 do 8 godzin dziennie. Twoje ciało odpocznie i przygotuje Cię na następny dzień.

Fotografia: Pixabay

Scroll to Top