Odwiedziłem znajomego i nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Jej zasłony były śnieżnobiałe! Nie udało mi się tego zrobić od lat! Jednak dzięki jej sztuczce nasz dom znów lśni!

Wiele rodzin na całym świecie boryka się z tym problemem. Były nowe, śnieżnobiałe i pięknie przewiewne. Ale już po pierwszym praniu wszystko się zmieniło! Czy od tego czasu zasłony stały się szare, żółtawe, a nawet brązowawe? Jak to w ogóle możliwe, pytasz?

Istnieje niezawodny sposób na uniknięcie brudnego żółtego koloru na delikatnych tkaninach – wystarczy znać ten prosty trik! Dziś podzielimy się z Tobą tym trikiem, dzięki któremu już nigdy nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem swoich zasłon w ich pierwotnym pięknie!

Przeczytaj także: Bolała ją i musiała jechać do szpitala. Tam szybko zareagowali. Co się z nią stało? Ona i jej partner byli zszokowani

[hana-code-insert name=’google’ /]Jak przywrócić starym zasłonom ich olśniewające piękno?!

Jeżeli zależy nam na zachowaniu blasku tekstyliów, bieli i reprezentacyjnym wyglądzie, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na temperaturę wody. Namocz zasłony w ledwo ciepłej wodzie, około 30-35 stopni. Jeśli temperatura wody będzie wyższa, delikatna struktura tkaniny zapadnie się, a zasłona nieuchronnie zmieni kolor na żółty!

Kolejnym etapem jest zasolenie! Do wody dodać pół kg soli. Powinieneś pozostawić zasłony w nasyconym roztworze na półtorej godziny, ta procedura pomoże usunąć nawet plamy, które już się pojawiły i doskonale wyczyści zasłony. Po namoczeniu w słonej wodzie wystarczy wypłukać zasłony, ale jeszcze raz pamiętajmy, żeby nie używać gorącej wody!

Następnie wyprać zasłony w płynie do prania tkanin syntetycznych. Z zasłonami należy obchodzić się ostrożnie i ostrożnie, nie należy ich mocno pocierać ani wykręcać.

[hana-code-insert name=’Bottom’ /]Aby przywrócić blask wyblakłym zasłonom, dodaj 1 łyżkę octu do 1 litra wody. Po spłukaniu tym płynem zasłony zmienią się nie do poznania!

Jeśli zasłony są białe i chcesz uzyskać „musujący” odcień, do zimnej wody dodaj odrobinę płynnej, błękitnej wody, kilka kropli. Woda zmienia kolor na jasnoniebieski. Po wypłukaniu w tej mieszance zasłony będą śnieżnobiałe, a w skrócie będą błyszczeć w słońcu!

Mamy nadzieję, że te wskazówki Ci pomogą! Jeśli tak, nie zapomnij podzielić się nimi ze znajomymi i rodziną :-)!

Scroll to Top