Ogrodnictwo jest popularnym hobby. Te pomysły ułatwią Ci wszystko

Ogrodnictwo to popularne hobby wielu Czechów. Jeśli Twój też, znajdziesz wskazówki i triki, które sprawią, że Twój ogród będzie rósł, zwiększą zbiory i zaoszczędzą Ci pracy.

 

 

Sadzenie w skrzyni

Jeśli nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca na klomby, nie ma powodu do rozpaczy. W skrzynce z łatwością posadzisz pojedyncze rośliny. Ponadto możesz łatwo zrobić to sam ze starych desek.

Zasolenie gleby

Sól Epsom może służyć nie tylko do detoksykacji organizmu. Jest także dobrym pomocnikiem w ogrodnictwie. Po prostu posyp nim łóżka, obok roślin.

Rosnące róże

Jeśli chcesz wyhodować piękne róże, użyj ziemniaków. Wystarczy odciąć łodygę kwiatu, wbić ją w ziemniaka i tam posadzić. Będziesz zaskoczony, jak róże nabiorą kształtu i jak piękne będą.

Sadzenie w doniczce

Chociaż rośliny wydają się znajdować w kwietniku, w rzeczywistości znajdują się w doniczce. Ta sztuczka ogrodnicza przydaje się, gdy w przyszłości chcesz przesadzić rośliny.

Uprawa w pojemniku

Nie ma potrzeby sadzenia ziemniaków tylko w łóżkach, w poszczególnych rzędach. Można je również uprawiać w pojemnikach. Łatwe w starym wiadrze. Wydajność może wynosić kilkadziesiąt kilogramów

Zapłodnione jaja

Konkretnie skorupki jaj. Wystarczy je tylko pozostawić do wyschnięcia, następnie zmielić i posypać rabaty kwiatowe. Są doskonałym, naturalnym nawozem, który przydaje się w ogrodnictwie.

Obstawianie pionowo

Gdy brakuje miejsca, dowolne rośliny można sadzić również pionowo. I po prostu jedno na drugim. Oszczędzasz miejsce i zbierasz bogate żniwa.

Używanie pieluch

Oczywiście nieużywane. Umieść je na dnie doniczek, w których hodujesz kwiaty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wilgoć w doniczce będzie dobrze utrzymana.

Zastosowanie plastiku

Możesz użyć plastikowych butelek, a nawet kanistrów, aby chronić swoją glebę, jeśli to konieczne, i którą chcesz wykorzystać później.

Twórz klomby kwiatowe

Jak je jasno i prosto zdefiniować? Użyj bloków betonowych, które są powszechnie oferowane w materiałach budowlanych. Twórz w ten sposób klomby kwiatowe o różnych rozmiarach.

Użyj starego roweru

I jak dokładnie? Z dwóch kółek utwórz konstrukcję, którą widzisz na obrazku. Połącz go sznurkami, które będą stanowić podporę dla wszelkich roślin pnących.

Zbieraj wodę deszczową

Nie muszą to być różne, drogie systemy podziemne. Wystarczy stara beczka, do której będzie kierowana woda z rynny. Następnie możesz zacząć go podlewać.

Twórz szablony

Możesz ułatwić sadzenie, korzystając z różnych szablonów, które możesz wykonać, aby móc zrobić dziury w grządkach dokładnie tam, gdzie trafią nasiona lub sadzonki.

Rosną wokół doniczki

To idealny sposób na uprawę dyni. Zakop doniczkę w ziemi, gdzie będzie kilka dziur. Posadź wokół niego dynię. Następnie wlej do doniczki wodę, która zapewni długotrwałą wilgotność.

Sadzić w łupinach

W czym sadzić sadzonki? W skorupkach jaj. Mają do tego świetny kształt, a co najważniejsze, sadzonkę można sadzić w zwykłym grządce nawet z muszlą.

Scroll to Top