Okres przydatności do spożycia chleba można łatwo przedłużyć. Wilgotność i temperatura odgrywają rolę

Martwisz się, że trwałość pieczywa nie jest zbyt długa? Może dzieje się tak dlatego, że źle go przechowujemy. Przekażemy Ci wskazówki dotyczące ulepszeń. Nagle odkryjesz, że nawet chleb kupiony w sklepie może mieć znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia, niż myślałeś. Jakie są triki na rozszerzenia?

 

2 torby

Czy zwykle wkładasz to do jednej plastikowej torby? To duży błąd. Polecamy opcję dwóch toreb. Jedna będzie papierowa, ponieważ wchłonie wilgoć z Twojego chleba. A druga będzie klasyczna, plastikowa, dzięki której do Twojego chleba nie dostanie się powietrze. Proste, ale skuteczne połączenie.

Optymalna temperatura

Może również poprawić trwałość chleba. Jeśli przyniesiesz go ze sklepu, przechowuj go, jeśli to możliwe, w temperaturze pokojowej. Najlepsza dla chleba jest temperatura około 20 stopni Celsjusza. Zarówno pod względem trwałości, jak i zapobiegania powstawaniu pleśni.

Czerń

Jeśli to możliwe, chleb należy przechowywać w ciemności. Ma to również wpływ na to, że utrzymuje się on znacznie dłużej. Promienie słoneczne, ale także sztuczne światło mogą powodować szybsze wysychanie chleba, a co za tym idzie, szybsze twardnienie.

Mróz

Chleb można także włożyć do zamrażarki. Będzie ci to trwało tygodnie i miesiące w ten sposób. Zaletą jest to, że gdy już się znajdzie, możesz go w każdej chwili wyjąć, rozmrozić i cieszyć się nim. Ekstremalne zimno nie wpłynie na niego w żaden negatywny sposób.

Rozmiar chleba

Czy wiesz, że trwałość ma również wpływ na wielkość pieczywa? Obowiązuje tu jedna jasna zasada. Im jest większy, tym dłużej trwa. Dlatego zalecamy kupowanie całego bochenka, a nie tylko jego połowy.

Wilgotna szmatka

Ostatnią z metod jest zabieg z użyciem wilgotnej szmatki. Wystarczy go lekko zwilżyć i następnie zawinąć w niego cały chleb. To także sposób na dłuższe przechowywanie produktu i pewność idealnego terminu przydatności do spożycia.

Scroll to Top