Oto 5 Sposobów Na Piękne Stopy. Metody Polecane Przez Moją Kosmetyczkę

Soda oczyszczona dla stóp

Kiedy zimą chodzimy w ciężkich butach to należy bardziej dbać o swoje stopy. Często musimy pozbywać się zrogowaceń, odcisków i szorstkiej skóry. Czy istnieją jakieś sztuczki, które poprawią wygląd naszych stóp i będziemy mogli spokojnie włożyć sandały latem?

Dzisiaj chcieliśmy podzielić się z wami różnymi sposobami na piękne stopy. W każdym z nich trzeba użyć magicznego środka – sody oczyszczonej.

Ten uniwersalny produkt możemy także z powodzeniem użyć do zabiegów kosmetycznych. Soda bardzo dobrze oczyści nasze stopy, zdezynfekuje je i zmiękczy ich skórę. Pomaga również w stanach zapalnych i leczeniu ran.

Jak pielęgnować stopy w domu?

Jeżeli chcemy szybko poprawić wygląd naszych stóp to najlepszym wyjściem będą kąpiele z dodatkiem sody.

Kąpiel z solą morską i sodą

Ta kąpiel pozwoli nam przede wszystkim zmiękczyć skórę. Do miski w której chcemy pomoczyć nasze stopy musimy wlać 3 litry ciepłej wody, 2 łyżki soli morskiej oraz 2 łyżki sody oczyszczonej. Mieszamy wszystko razem i moczymy stopy przez około 7-8 minut.

Kąpiel z mydłem

Aby dogłębnie oczyścić swoją skórę polecamy zrobić kąpiel z dodatkiem dobrego mydła i sody. Do 3 litrów ciepłej wody dodajemy 2 łyżki sody oraz 2 łyżki płatków z mydła. Kąpiel stóp powinna trwać przez około 10 minut.

Kąpiel z olejkami

W celu nawilżenia skóry stóp należy do 3 litrów wody dodać dwie łyżki stołowe wody oraz kilka kropel cytryny, pomarańczy, paczuli, lawendy oraz oleju migdałowego i oliwy z oliwek. Stopy trzeba trzymać w takim roztworze przez 10 minut.

Kąpiel z mlekiem

Jeżeli marzą nam się aksamitne i delikatne stopy to do 1 litra ciepłego i pełnotłustego mleka należy dodać 1 łyżeczkę sody. Kąpiel w takim płynie powinna trwać nie krócej niż 10 minut.

Kąpiel z jodem

Jeżeli mamy jakieś uszkodzenia na skórze stóp to może nam pomóc jod. Do 2 litrów wody dodajemy 2 łyżki sody oraz 2 łyżki jodu. Trzymamy stopy w takim roztworze do 10 minut.

Kąpiel z białą glinką 

To będzie dobry sposób dla osób posiadających suchą skórę oraz odciski. Dzięki temu odżywimy też płytkę naszych paznokci. Do 2 litrów wody dodajemy 4 łyżki białej glinki oraz 2 łyżki sody. Moczymy stopy przez około 10-15 minut.

Pamiętaj, aby dbać o swoje stopy i nie zapominać o używaniu balsamu. Nie będziemy wówczas potrzebować pomocy pedicurzystki.

Scroll to Top