Oto, co stanie się z Twoim organizmem, jeśli będziesz jeść 3 jajka dziennie!

Czy wiesz, co stanie się z Twoim organizmem, jeśli będziesz spożywać trzy jajka dziennie? Nie ma znaczenia, czy są ugotowane na twardo, czy w formie wołowego oka, czy też miękkie. Otrzymasz więcej korzyści dla swojego organizmu niż jakikolwiek inny pokarm.
Lepszy wzrok, redukcja masy ciała, mocniejsze zęby i kości. To dopiero początek listy, która zagwarantuje Ci codzienną konsumpcję jaj. Jeśli włączysz je do śniadania lub lunchu, zyskasz odporność, a choroby zaczną Cię omijać.

Cholesterol

Częste dyskusje na temat korzyści i zagrożeń związanych ze spożywaniem jaj toczą się głównie wokół cholesterolu. Jednak jedno jajko zawiera tylko około 180 mg lipidów, podczas gdy wątroba wytwarza około 1000-2000 mg cholesterolu dziennie. Jajka naprawdę mogą zastąpić szkodliwy cholesterol zdrowym cholesterolem. Nie martw się cholesterolem, jedz jajka, a będziesz zdrowy.

Wzmocnienie kości i zębów

Struktura jaj zawiera witaminę D, która jest niezbędna do wchłaniania wapnia oraz utrzymania zdrowych zębów i kości. Żółtko jaja jest jednym z niewielu produktów spożywczych, które są naturalnym i kompletnym źródłem tej witaminy.

[hana-code-insert name=’google’ /]

wartość energetyczna

Dietetycy zalecają codzienne spożywanie jajek i wiedzą dlaczego. Oprócz tego, że jaja są jednym z głównych składników żywności odchudzającej, ich niekwestionowaną zaletą jest także wartość energetyczna. Składniki odżywcze i aminokwasy wspierają ważne funkcje życiowe. Niezbędna dawka jajek jest szczególnie odpowiednia dla osób w wieku produkcyjnym lub spędzających większość dnia na nogach.

Magazyn witamin i minerałów

Spożywanie jaj wzbogaca organizm człowieka w szereg witamin i minerałów, których w tych produktach jest niezwykle skoncentrowanych. Są to witaminy A, D, E, B3, B6, B12. Zawiera także minerały i pierwiastki śladowe: jod, cynk, wapń, magnez, żelazo, selen i fosfor.

Elegancka figura

Jajka są niskokaloryczne. Wysokiej jakości białka pozyskiwane z jaj pozwalają na dłuższe uczucie sytości, a tym samym zapobiegają nieświadomemu przejadaniu się.

Doskonałe śniadanie

Według badań przeprowadzonych przez American College of Nutrition i International Journal of Obesity, spożywanie trzech jaj dziennie może zmniejszyć spożycie pokarmów, które ludzie jedzą codziennie i nie mają żadnego wpływu na swój organizm. Jajecznica na śniadanie przyspiesza utratę wagi, a jednocześnie utrzymuje energię w organizmie na optymalnym poziomie. Takie śniadania są nie tylko smaczne, ale i satysfakcjonujące.

Zdrowe oczy

Żółtka zawierają dużą ilość luteiny i zeaksantyny, które są niezbędne do utrzymania prawidłowego widzenia, ale także przyczyniają się do leczenia i zapobiegania zaćmie. Jajka są również bogate w witaminę A, której niedobór powoduje ślepotę barw.

[hana-code-insert name=’W dół’ /]

Białka

Białka jaj są przede wszystkim naturalnym źródłem białka. Białko przeznaczone jest do utraty wagi, budowy masy mięśniowej i kontrolowania ciśnienia krwi. Co ciekawe, jedno duże jajko zawiera aż 6 gramów białka. Porcja trzech jaj zapewnia taką samą wartość białka zawartego w mięsie.

Serce i ciąża

Jajka są również zalecane do spożycia przez kobiety w ciąży, ponieważ zawartość kwasu foliowego przyczynia się do prawidłowego, zdrowego rozwoju płodu. Jajka polecane są także osobom cierpiącym na choroby serca. Najnowsze badania dowodzą, że jajka znakomicie pomagają w pozbyciu się chorób układu krążenia.

Daj spokój, czy nie warto jeść trzech jajek dziennie?

Scroll to Top