Ozdoby z szyszek ozdobią również Twoje wnętrze, i to nie tylko przed Świętami Bożego Narodzenia

Jak łatwo, tanio i jednocześnie pięknie ozdobić wnętrze domu? Pomogą w tym dekoracje z szyszek, które zbierzesz w najbliższym lesie. Zalecamy zabrać ze sobą ich dużo, bo kiedy zobaczysz, co możesz z nich zrobić, być może znowu się nimi zajmiesz. Zainspiruj się poniższymi opcjami i zabierz się do pracy. Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami.

 

 

świąteczna ozdoba

Zapomnij o piłkach i stwórz własne dekoracje. Nie będziesz do nich potrzebować niczego poza zwykłymi pączkami. Jeszcze tylko ciekawa wstążka i gotowe.

Oryginalne figurki sztyftowe

Oryginalnie mogą wyglądać także dekoracje z szyszek sosnowych. Wystarczy założyć im czapki, zrobić rękawiczki, głowy i już w tej chwili mamy piękne figurki. Gdzie je umieścisz?

Idealne drzewo

Czy chcesz jeszcze jedną choinkę, którą można po prostu postawić na stole lub komodzie? Jeśli tak, zrób taki. Wystarczy kilkadziesiąt stożków i gotowe.

Kolorowe pączki

Nawet tak proste, powstałe dekoracje w kształcie stożka mogą wyglądać. Wszystko, czego potrzebujesz, to różne kolory i odrobina brokatu. Możesz ułożyć szyszki lub umieścić je w szklanym pojemniku.

Małe choinki

Nie bój się miniatur. Zobaczysz, że będą wyglądać świetnie. Wszystko czego potrzebujesz to kilka szyszek, które pomalujesz na zielono. Umieść je w małych doniczkach, dodaj gwiazdkę i zastanów się, gdzie umieścisz je w domu.

Wianek nie tylko na drzwi

Z szyszek można wykonać całkowicie oryginalne i zarazem piękne wianki. Można je powiesić na drzwiach, ale także po prostu oprzeć, na przykład o komodę lub półkę. Ozdoba świąteczna w formie haftu.

Ozdoba do powieszenia

Kolejny przykład na to, jak proste może to być. Wystarczy kolorowa wstążka, przywiązanych do niej kilka rożków i już w tym momencie mamy piękną dekorację, którą można powiesić w dowolnym miejscu.

Podobnie może być z naszym ostatnim przykładem, który jest być może nawet prostszy. Wystarczy sznurek, na który nawleczesz kilka pojedynczych szyszek. I od Ciebie zależy, gdzie go powieszysz. Nie ma ograniczeń dla wyobraźni.

Scroll to Top