Picie szklanki wody codziennie po przebudzeniu ma pozytywny wpływ na zdrowie

Woda jest życiodajnym płynem. Co to wszystko da, jeśli codziennie rano wypijesz jedną szklankę? Będziesz bardzo zaskoczony. Choć wydaje się to czymś powszechnym i oczywistym, rzeczywistość jest inna. Wiele osób w ogóle nie je śniadań, a co dopiero codziennie pije szklankę wody. Bądź inny i też spróbuj. Zobaczysz, że już po kilku dniach wyraźnie odczujesz szereg zmian. Jak zwykła woda wpłynie na Twoje życie?

 

 

Pij odpowiednią ilość wody

Aby naprawdę zobaczyć efekty, trzeba też pić odpowiednią ilość wody. Jak to jest? Powinno wynosić około 750 mililitrów każdego ranka. Przez pierwsze kilka dni może wydawać się to dużą ilością, jednak po kilku dniach można się do tego przyzwyczaić i wypić taką ilość bez żadnych problemów. A dlaczego tak wiele? Zdaj sobie sprawę, że nie piłeś nic przez całą noc, czyli od około 8 godzin. W ten sposób organizm może zostać odwodniony. Dzięki temu bardzo szybko uzupełnisz niezbędne płyny.

Pij odpowiednią wodę

Pomyśl także o wodzie, którą pijesz. Który z nich jest jedyny i prawidłowy? To ten z kranu. Nie może to być woda smakowa, tak samo jak nie może to być woda zawierająca bąbelki. Może to być wyłącznie woda niegazowana, pochodząca ze zwykłego źródła wody. W większości lokalizacji woda ta ma znacznie wyższą jakość niż woda butelkowana.

Należy jednak uważać na niebezpieczną zawartość chloru i innych substancji. W tym przypadku zalecamy stosowanie różnych czajników filtrujących, co znacznie zwiększy czystość wody. Jeśli ich nie masz i nie chcesz w nie inwestować, zagotuj wodę już wieczorem i odstaw do rana. Chlor przynajmniej częściowo odparuje.

Nie jeść po wypiciu wody

Musisz pić wodę od samego rana. Zaraz po przebudzeniu udaj się do kuchni i wypij szklankę 7 dcl wody. Następnie możesz wykonywać swoje normalne codzienne czynności, takie jak higiena, mycie zębów lub ubieranie się. Do 40 minut po wypiciu podanego kieliszka można zjeść lub wypić popularną kawę lub herbatę. Koniecznie należy przestrzegać tego odstępu.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Regularne picie wody rano może poprawić Twoje zdrowie na wiele sposobów. Po miesiącu możesz np. zaobserwować, że Twoje ciśnienie krwi będzie znacznie niższe, co potwierdzi lekarz podczas pomiaru. Nie zapominaj też, że po miesiącu możesz mieć znacznie niższy poziom cukru we krwi, co również można łatwo potwierdzić badaniami.

Jednak w niektórych przypadkach odmienne efekty mogą pojawić się nawet wcześniej. W ciągu zaledwie 10 dni możesz poprawić trawienie swojego organizmu i pomóc mu znacznie lepiej przetwarzać poszczególne pokarmy. Przypomnijmy również, że w ciągu około tygodnia można w ten sposób skutecznie pozbyć się zaparć.

Woda pomoże także na inne dolegliwości

Wymienione powyżej problemy są zdecydowanie głównymi. Trzeba jednak powiedzieć, że regularne picie wody w wystarczających ilościach może mieć także inne zalety. Można wyeliminować bóle głowy, a także np. bóle mięśni. Możesz także zapobiegać obrzękom ciała, szczególnie stóp i kostek. Regularne picie wody pomaga również w utracie wagi, a także w przypadku nudności lub innych problemów żołądkowych. Woda jest również bardzo ważna dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych, zwłaszcza nerek, które będą funkcjonować tak, jak powinny.

Scroll to Top