Plamy na paznokciach mogą oznaczać, że w organizmie brakuje ważnych substancji i witamin

Są symbolem piękna, ale także miejscem, w którym ciało pokazuje, że ma problem. Plamy na paznokciach wyraźnie wskażą, czego mu brakuje. Z pewnością nie są one niczym niezwykłym, jak wiele osób będzie próbowało Ci wmówić. Większość zdrowej populacji nie ma plam na paznokciach.

 

 

Pojawiają się tylko w przypadku osób, które mają określony problem zdrowotny. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny. Dowiesz się, czego Ci brakuje.

Witamina A

Białe plamki na paznokciach dość wyraźnie wskazują, że w organizmie brakuje witaminy A. Witamina A jest niezbędna między innymi dla zdrowia oczu, ale także dla zdrowia i urody skóry. Jeśli chcemy uzupełnić ją w sposób naturalny, warto spożywać dynię, marchew, ryby morskie, ale także produkty pochodzenia zwierzęcego. Nabiał i mięso.

Wapń

Jest ważny dla zdrowych i mocnych kości, ale także dla zębów i paznokci. Wpływa na ogólną twardość i wytrzymałość. Jeśli zabraknie, pojawi się szereg problemów. Suplementacja jest dość prosta, gdyż pomóc mogą głównie produkty mleczne. Można też spróbować brokułów, soi czy sardynek.

Cynk

Wpływa na piękną skórę, a także na metabolizm i odporność człowieka. Białe plamy na paznokciach mogą oznaczać, że masz ich mało. Uzupełnienie nie jest trudne. Wystarczy włączyć do menu wątrobę, wołowinę, ale także kiełki pszenicy, fasolę, czy różne rodzaje nasion oleistych i różne rodzaje orzechów.

Żelazo

Ostatnią substancją jest żelazo, którego potrzebujemy przede wszystkim do krążenia krwi, co ma wpływ na zdrowie, ale i urodę. Ci, którym go brakuje, są bladzi i mogą czuć się zmęczeni. Żelazo można suplementować np. z czerwonego mięsa, które jest jego bardzo bogatym źródłem.

Uzupełniaj wszystko, czego potrzebujesz, najlepiej w naturalny sposób

Dla każdej kategorii wymieniliśmy żywność, która jest jej najlepszym źródłem. Polecamy je również jako formę uzupełnienia tych substancji. Dopiero gdy nie byłoby to możliwe, warto sięgnąć po różnorodne suplementy diety, których obecnie na rynku jest stosunkowo dużo.

Scroll to Top