Plastikowe butelki nie muszą trafiać do kosza. Istnieje wiele praktycznych zastosowań ich w domu

Plastikowe butelki nie muszą być poddawane recyklingowi tylko w klasyczny sposób. Możesz ich także używać bezpośrednio w swoim domu. Pokażemy Ci jak. Przekonasz się, że nie musisz wrzucać ich do pojemnika i tworzyć kolejnych odpadów, bo możesz sam dać im drugie życie, bez żadnych elementów pośrednich. A jak i do czego można wykorzystać taką butelkę?

 

 

Świetna dekoracja

Choć na to nie wygląda, plastikowa butelka może być idealną ozdobą przypominającą jabłko. Wystarczą do tego dwa klasyczne dna do butelek, które można połączyć. A im więcej kolorów, tym ciekawszy wygląd.

Nowoczesny wazon

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest wykonany z plastikowych butelek, ale ze szkła. Dzieje się tak głównie dzięki stworzeniu niepowtarzalnej ozdobnej obwódki, która nadaje mu absolutnie doskonały wygląd.

Świecznik

Tak, nawet to można zrobić, jeśli masz w domu plastikowe butelki. Aby uniknąć katastrofy i ryzyka pożaru, zawsze umieszczaj pomiędzy świecę a butelkę inny materiał, który dodatkowo poprawia sam wygląd. Mogą to być kulki, a może piasek.

Narzędzia do malowania

Jeśli lubisz tworzyć i malować w domu, zamiast klasycznego pędzla możesz także użyć plastikowych butelek. Spód wystarczy zanurzyć w farbie, a następnie wydrukować na płótnie. Na przykład, gdzie rysujesz motywy kwiatów.

Donice

Plastikowe butelki mogą również służyć jako dobre doniczki. Wystarczy je odciąć w wybranym miejscu, ustawić na stojaku, aby je przytrzymać, a następnie po prostu wypełnić je ziemią i posadzić w nich sadzonki.

Mała szklarnia

Pozostaniemy przy kultywacji. Tym razem roślinę posadzimy klasycznie w doniczce. I użyj butelki PET, aby zbudować małą szklarnię, która zapewni Ci ciepło i wilgotność.

Praktyczne pudełka

Jeśli masz w domu butelki PET, nie musisz kupować pudełek. Wystarczy wyciąć dziurę w każdej butelce, dodać glinę i posadzić. Dzięki praktyczności butelek można je również łatwo zawiesić jedna nad drugą.

Dekoracja ogrodu

Jeżeli dysponujesz kilkoma białymi butelkami, może warto stworzyć ciekawą dekorację ogrodową w kształcie łabędzia? Będzie to również praktyczne, ponieważ w powstałym okręgu można posadzić wszystko.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Donice pionowe

Masz mało miejsca i chcesz uprawiać zioła? Jeśli tak, zrób proste doniczki z plastikowych butelek, które wieszasz pod sobą.

Tabouret

Na pierwszy rzut oka nikt by nie rozpoznał, że podstawą tego stołka jest kilka plastikowych butelek. Zapewnią one zachowanie kształtu i odpowiednią nośność.

Zgrzewarka worków

Czy żywność powinna być szczelnie zamknięta w torbie? Jeśli tak, możesz również użyć plastikowej butelki. Odetnij, przeciągnij torbę przez szyję, a następnie po prostu dokręć pokrywkę. I gotowe.

Etażerka

Jeśli szukasz odpowiedniej półki na swoje słodycze, możesz ją zrobić. Możesz do tego użyć drewnianego patyczka, na którym zamontujesz kilka podstawek pod butelki. Nie bój się także używać kolorów.

Organizator biżuterii

Czy masz ich tak dużo, że nie masz ich gdzie umieścić, a leżą wszędzie? W formie półki możesz także zrobić praktyczny organizer na swoją biżuterię, w którym będzie ona bezpiecznie i przejrzyście przechowywana.

Kosz na kołkach

Chociaż nie będziesz potrzebować butelki, ale kanistra, ale zasada jest ta sama. Odetnij górę, użyj sznurków jako uchwytów, rąbka lub przyklej taśmą i gotowe.

Zdjęcie: Bing, Ecocosas

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top