Pleśń, brud i nieprzyjemny zapach należą już do przeszłości. Jak mieć pewność, że pralka wyczyści się sama?

W dzisiejszych czasach trudno byłoby znaleźć gospodarstwo domowe, które nie korzystałoby z pralki. To urządzenie jest czymś oczywistym w wielu domach. Trzeba jednak powiedzieć, że nie każdemu zależy na pralce. Nie mamy na myśli tylko możliwego tworzenia się kamienia, ale także zagrożenia, takie jak brud, nieprzyjemny zapach lub pleśń. Jak wszystko wyeliminować? prosta wskazówka sprawi, że Twoja pralka dosłownie wyczyści się sama.

Wystarczy przygotować specjalne rozwiązanie

Jak zadbać o to, aby pralka była w stanie skutecznie sama się oczyścić? To jest łatwe. Nie jest konieczne kupowanie drogich środków czyszczących, tak jak nie jest konieczne kupowanie drogich produktów. Najlepsze jest rozwiązanie składające się z kilku rzeczy, które można dziś dostać w domu, aptece i sklepie spożywczym. O czym to jest? Po prostu mieć:

  • 1 kilogram sody kalcynowanej
  • 1 litr octu
  • 4 litry wody

Nic więcej nie jest potrzebne. Połączenie tych składników wystarczy, aby pralka wyczyściła się sama łatwo i bardzo skutecznie.

Jak wdrożyć mieszaninę czyszczącą?

To jest łatwe. Najpierw należy wymieszać sodę krystaliczną w 4 litrach wody. Sytuacja może się pogorszyć, dlatego zaleca się podgrzanie wody. To właśnie wyższa temperatura pomoże w rozpuszczeniu. Gdy to nastąpi, wystarczy wlać tę mieszaninę do pralki. Nie do pojemnika na proszek, ale bezpośrednio do bębna pralki. Zostaw na razie ocet. Następnie zamknij bęben i uruchom jeden z klasycznych programów oferujący najwyższą temperaturę prania. Dla niektórych może to być nawet 95 stopni. Minimalna powinna wynosić co najmniej 60 stopni, co w zasadzie może dziś zrobić każda pralka.

 

Co se stane v pračce?

Krystalická soda je unikátní v tom, že dokáže velmi efektivně rozpouštět různé nečistoty, a to zároveň i bez obav z toho, že b snad došlo k poškození pračky a jejích částí. Pokud se podíváme blíže na to, co se v daném pracím cyklu děje, tak dokážou být rozpuštěny klasické nečistoty, ale budou rozpuštěny i lidské vlasy, žmolky a kusy tkanin a vše ostatní, co v pračce nemá co dělat.

Použijte také ocet

Jakmile je prací cyklus u konce, máte jistotu, že v pračce již žádné pevné nečistoty nenajdete. Nyní je ten pravý čas na finální dezinfekci a také na eliminaci usazenin z vodního kamene. Přichází na řadu ocet. Ten se již nalije klasicky do nádobky na prášek, a to v celém svém objemu. Program je volen stejný, jako v předchozím případě. Také klasický a s možností využít co možná nejvyšší teplotu během praní.

Co dokáže ocet?

V první řadě se mu povede jednoduše a rychle rozpustit vodní kámen. A to hlavně na topném tělese, ale i na dalších místech, kde se může usazovat. Také dojde k tomu, že ocet poslouží jako velmi dobrá dezinfekce a tak bude vaše pračka zbavena i bakterií, plísní a také nežádoucích látek, které v ní nemají co dělat. Během praní samozřejmě dojde k tomu, že výsledné máchání na prázdno ocet odstraní a tak se nemusíte obávat ani jeho zápachu.

Vše ostatní také roztokem octa a vody

Pokud vám záleží na tom, aby byla pračka čistá skutečně maximálně, použijte na vše ostatní roztok octa a vody.do té namočte hadřík a dokonale omyjte vnitřní skleněnou část, ale také samotné gumové těsnění po celém obvodu.

Dále do této směsi umístěte nádobku na prášek. I ta má někdy tendence k tomu, aby se špinila a aby se zde objevila plíseň a bakterie. Stačí ji na několik desítek minut namočit, potom otřít a buďte si jisti, že bude následně opět zcela jako nová.

Jedlá soda jako pravidelný pomocník

Vaše pračka je dokonale čistá. A jak zajistit, aby tomu tak bylo i nadále? Používejte při praní jednou sodu. Ta má vliv na to, že bude vaše voda měkčí a tak se nebude tvořit vodní kámen. Také se jedná o jedinečnou látku, která dokáže pomoci k tomu, že bílé rádlo bude bělejší a to barevné dostane výraznější odstín. Pravidelná péče o pračku nebyla nikdy jednodušší, pokud přesně a dobře víte, jak na to.

Scroll to Top