Po co zakładać zawleczkę na nawiewy klimatyzacji w samochodzie? Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jaka jest magia?

Nawiewy klimatyzacji w samochodach to absolutnie niezbędna część wnętrza. Latem są chłodne, a zimą ciepłe. Nie ma co ukrywać, że każdy może je ustawić tak, jak mu się podoba. To także miejsce, w którym umieszczane są różnego rodzaju odświeżacze samochodowe. Zadane powietrze przechodzi przez odświeżacz powietrza i w związku z tym dochodzi do sytuacji, w której w powietrzu w samochodzie panuje nieprzyjemny zapach. Oczywiste jest, że odświeżacze powietrza nie są darmowe, a eksploatacja samochodu może sprawić, że będzie to dość kosztowne. Jeśli chcesz, żeby było pachnąco. Możesz sobie pomóc także w inny sposób. Używanie kołka.

Dlaczego szpilka?

Możesz być zaskoczony tym samouczkiem, ale to naprawdę działa. Kołek to coś, co prawie każdy ma w domu. Jest to rzecz, którą można po prostu przypiąć do nawiewów klimatyzacji. Jest to również rzecz, która kosztuje kilka koron i pozostanie w Twoim samochodzie może przez kilka lat, gdy będziesz nim jeździć. I jak się zapewne domyślacie, kołek będzie miał wpływ na to, jak auto będzie pachnieć. I to bez wydawania pieniędzy na drogie odświeżacze powietrza. Jak to jest w ogóle możliwe? Nie szukaj w tym żadnych komplikacji.

Będziesz potrzebował drewnianego kołka

Nie będzie działać z każdym kołkiem. Aby mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy, należy zabrać ze sobą tylko jeden rodzaj kołka. I ten drewniany. Choć rynek jest obecnie zalany plastikowymi zamiennikami, my radzimy postawić na klasykę. I to też z surowego drewna, które nie będzie w żaden sposób malowane. Jeśli myślisz, że to drewno nadaje zapach Twojemu samochodowi, jesteś w błędzie. Ta magia jest zupełnie inna.

Co musi być zrobione?

Jak to zrobić? Jak zrobić ciekawy i oryginalny odświeżacz do samochodu ze zwykłego kołka? Łatwo. Po prostu upuść na niego odrobinę olejku eterycznego. Następnie przypinasz go do samego wylotu klimatyzatora. Kiedy zapach ustanie, dolewasz oleju i auto znów jest idealne. W porównaniu do innych odświeżaczy samochodowych jest to rozwiązanie za kilka koron. Dodatkowo istnieje możliwość posiadania większej liczby kołków i zmiany zapachu w aucie w zależności od nastroju lub ciekawego połączenia go.

Scroll to Top