Pocenie się może być również objawem problemów zdrowotnych. Leki, hormony i cukier mają wpływ

Czy odczuwasz nieprzyjemne pocenie się w nocy, nawet jeśli temperatura w Twojej sypialni jest akceptowalna? Zwykle oznacza to problem. Co? Przyjrzymy się temu razem, ponieważ może być wiele przyczyn. Jeśli bez powodu pocisz się w nocy, zdecydowanie się z tym uporaj. Zarówno dlatego, że oczywiście poprawisz jakość swojego snu, jak i dlatego, że zaprowadzisz porządek w swoim organizmie.

 

Klimakterium

Problem, który dotyczy tylko kobiet. Pojawia się w życiu każdej kobiety i wiąże się z ogólnymi wahaniami pola hormonalnego. Może to mieć wpływ na wiele rzeczy. A nawet fakt, że wzmożona potliwość występuje w nocy. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie produktów łagodzących objawy menopauzy.

Leki

Niektóre leki mogą również mieć duży wpływ na nocne poty. Jeśli zacząłeś się pocić po przepisaniu przez lekarza nowych tabletek, zdecydowanie warto omówić z nim ten problem, a następnie wspólnie znaleźć rozwiązanie.

Guzy

Niestety, może to być również ten problem. Jeśli pocisz się w nocy bez wyraźnego powodu, powikłaniem może być guz w Twoim organizmie. Może mieć charakter złośliwy, ale z pewnością nie jest to regułą.

Infekcja

Przyczyną nadmiernych potów nocnych mogą być także różne infekcje, których pełne ujawnienie może zająć kilka dni lub tygodni. Dlatego też warto zgłosić się do lekarza, który na podstawie wykonanych badań będzie w stanie je wykryć.

Problemy psychiczne

To interesujące, ale nawet problemy w głowie mogą mieć wpływ na ciało mentalne. Często jest to stres, ale też stany niepokoju. Często danej sytuacji nie da się oczywiście uniknąć bez złych snów, którym towarzyszy nadmierne pocenie się.

Wysokie ciśnienie krwi

Lepiej to sprawdź, bo nawet to może być powodem, dla którego budzisz się prawie całkowicie mokry. Zmniejszając ją, możesz przestać się pocić, ale co najważniejsze, osiągniesz również to, że nie będziesz już narażony na problemy związane z ciśnieniem.

Stężenie cukru we krwi

Paradoksalnie nie jest to wzrost, ale spadek. Jeśli poziom cukru we krwi jest bardzo niski, organizm może zareagować nadmiernym poceniem.

Scroll to Top