Pokochasz ten przysmak. Jest niezwykle zdrowy, bardzo smaczny i kosztuje tylko kilka koron. Co się dzieje? To ciekawa sałatka cebulowa, która wymaga tylko kilku składników i kilku minut czasu. Czy będziesz tego smakować?

Dziś kuchnia nie może obejść się bez cebuli. Jest podstawą wielu dań, nie tylko tych ciepłych. Nadaje się również do dań na zimno, co wyraźnie widać na tym przykładzie. Jest to danie będące sałatką cebulową. Po co to przygotowywać? Nie tylko ze względu na bardzo dobry smak. Nie zapominajmy również, że cebula jest bardzo zdrowa dla organizmu człowieka, dlatego warto ją regularnie spożywać. Zainteresuje Cię również bardzo proste przygotowanie. Jest więc więcej niż wystarczająco pozytywów, więc możemy to zrobić.

Jakie składniki będą Ci potrzebne?

Głównego chyba nie musimy przedstawiać. To cebula, której potrzeba 3-4. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz klasyczną biel, czy wolisz nie mniej popularną czerwień. A co jeszcze powinno być dostępne, aby sałatka cebulowa odniosła sukces?

  • 3 jajka na twardo
  • 2 łyżki majonezu
  • 1 łyżeczka octu
  • 1 łyżeczka wody
  • 1 łyżeczka cukru

Zaczynamy od prac przygotowawczych

Wszystko zaczyna się od przygotowania i ten przepis z pewnością nie jest wyjątkiem. Najpierw obierz cebulę, a następnie pokrój ją w cienkie paski. Staną się one podstawą Twojego przepisu. Włóż je do miski i stopniowo dodawaj do nich łyżeczkę octu, wodę i cukier. wszystko dokładnie wymieszaj i pozwól wszystkim się zamarynować. I to przez 30-60 minut. Dzięki temu cebula nie tylko zyskuje ciekawy smak, ale także dość ciekawie go zmiękcza.

Kontynuuj przygotowywanie sałatki

Po przygotowaniu cebuli możesz przystąpić do przygotowania sałatki. Nie jest to skomplikowana procedura, wystarczy pokroić jajka i wymieszać je z majonezem. Następnie dodajemy do nich odsączoną cebulę i wszystko dokładnie mieszamy, tak aby poszczególne smaki jak najlepiej się połączyły. Następnie odstaw na kilkadziesiąt minut i będziesz mógł spróbować.

A z czym podać sałatkę cebulową? Świeży chleb jest w tym przypadku idealny. Ktoś może wybrać na przykład bagietkę, inny chleb. Możliwości są tutaj nieograniczone i od każdego zależy, którą ścieżkę wybierze.

Scroll to Top