Aller au contenu
Accueil » Pokojové rostliny, které „požírají“ plísně, houby a kondenzaci v bytě

Pokojové rostliny, které „požírají“ plísně, houby a kondenzaci v bytě

  Chystal jsem se na novou rekonstrukci, ale včas jsem zjistil, jak zbavit dům plísní a kondenzace jen se čtyřmi pokojovými rostlinami!

  Dříve, pokud plíseň začala růst v domě na stěnách v bytě, pak byl dům jednoduše spálen. A na tomto místě se snažili nepostavit nové budovy.

  PLÍSEŇ NA STĚNÁCH V BYTĚ

  Dnes se tato metoda nezdá být reálná. Zejména pokud jde o vícepodlažní budovy. Kvůli klimatickým změnám a globálnímu oteplování se plíseň na stěnách v bytě stává stále častějším problémem.

  Dnes vám naše redakce představí doporučení zahradnické odbornice Angely Slater .

  Specialista prozradil, jak můžete bojovat s bakteriemi a plísněmi v bytě a kancelářských prostorách. Vyjmenovala rostliny, které účinně pomohou zbavit dům vlhkosti a plísní na zdi. Tyto rostliny jsou celkem čtyři, lze je umístit do jakékoli místnosti.

  Plíseň je velmi zákeřný druh houby. Kromě toho, že na stěnách s černými skvrnami vypadá

  neesteticky, způsobuje i nepříjemný zápach. Plísně způsobují závažná onemocnění, jako jsou alergie, infekce horních cest dýchacích a astma. Vlhkost a spóry plísní můžete snížit o 40–60 % umístěním pouhých čtyř pokojových rostlin doma.

  Rostliny, které absorbují přebytečnou vlhkost

  Spathiphyllum, nebo, jak se také říká, samičí květina nebo lilie světa. Odborník doporučuje umístit tuto květinu do ložnice. Tato rostlina dobře snáší stín a miluje vysokou vlhkost. Rostlina je ideální pro místa náchylná k tvorbě plísní. Spathiphyllum absorbuje vlhkost svými velkými listy. Čím větší květina, tím lépe bude bojovat s plísní. Tato rostlina také účinně přeměňuje oxid uhličitý na kyslík a také pohlcuje nepříjemné pachy.

  Sansevieria neboli společný jazyk tchyně. Jedna z nejoblíbenějších pokojových rostlin v bytech. Jeho dlouhé husté listy dokonale absorbují přebytečnou vlhkost v domě. Rostlině se daří v místnostech s jasným světlem a teplými teplotami. Dá se dokonce umístit i do koupelen, kde kromě boje s plísní odstraní i toxické výpary z čisticích prostředků.

  Anglický břečťan hedera. Stálezelená rostlina, která krásně roste na stěnách a drží se vzdušných kořenů. Ideální do koupelny nebo kuchyně. Preferuje vlhký vzduch, nemá rád přímé slunce. Vědci dokázali, že tato rostlina je přirozeným vzduchovým filtrem. Odstraňuje těžké sloučeniny jako benzen, formaldehyd a trichlorethylen. Na péči je nenáročný, takže se nemusí hojně zalévat.

  Palmy. Tyto exotické rostliny s bujnými velkými listy dokonale bojují s plísní. A ozdobí každý interiér. Jejich obrovské listy absorbují veškerou přebytečnou vlhkost v místnosti a čistí vzduch od škodlivých těžkých sloučenin . Také palmy lze často nalézt v kancelářských prostorách, kde je velký dav lidí. Neutralizují nepříjemné pachy.

  Příroda je nejspolehlivějším ochráncem proti škodlivým bakteriím . Proto pokud v rohu uvidíte černou tečku, utíkejte do květinářství. Tyto rostliny lze zakoupit v jakémkoli regionu. Jsou nenáročné, ale zároveň se esteticky hodí do každého interiéru.