Pozbądź się octu! Znamy znacznie lepszy sposób na wyczyszczenie Twojej pralki!

Jeśli szukamy porady, jak wyczyścić pralkę, pozbyć się osadu lub nieprzyjemnego zapachu, zwykle dochodzimy do jednego rozwiązania: wlewamy do niej ocet i włączamy ją na jak najgorętszy cykl prania. Jeśli ty też to robisz, przestań! Wyczyść ocet z powrotem do komory i wypróbuj sprawdzony sposób na wyczyszczenie pralki!

Do tego momentu też stawiałem na ocet. Ale wtedy znajoma dała mi zupełnie inną wskazówkę, która u niej zadziałała i od tego czasu nie czyściłem pralki inaczej. I ty też nie!

Ocet zadzwonił, znam lepszy sposób na wyczyszczenie pralki!

Oczywiście nie chcę tutaj krytykować stosowania octu, na którym wiele osób polega i przyznam, że mi pomógł wielokrotnie. Ale teraz wiem, że to działa o wiele bardziej, więc szczerze? Kaszlam na occie!

Przeczytaj także: Zerwij kilka garści tych kwiatów i polej je zwykłym olejem: To skarb dla każdej rodziny!

Pralka to urządzenie, które w naszym domu dosłownie pracuje na pełnych obrotach i myślę, że nie jestem w tym odosobniona. Nie ma dnia, żebym chociaż raz nie uruchomiła pralki, więc nic dziwnego, że biedactwo po krótkim czasie jest zatkane i brudne. Ale teraz wiem, jak prawidłowo czyścić pralkę. I chętnie podzielę się z Tobą tą metodą!

Wyczyść gumową uszczelkę kwasem cytrynowym

Brud za gumową uszczelką to mój koszmar, brrr! Jeśli nie jest się regularnie czyszczonym, bardzo łatwo jest zetrzeć brud z czystych ubrań po wyjęciu ich z pralki – i to by mnie wkurzało! Dlatego zwracam na to uwagę i czyszczę tę część pralki za pomocą roztworu, który przygotowałem mieszając pół litra wody z jedną łyżką kwasku cytrynowego. W roztworze moczę szmatkę i dokładnie czyszczę uszczelkę, aby była nie tylko czysta, ale i wolna od wszelkich grzybów, które tu rosną.

Zabrudzenia dozownika detergentu można usunąć za pomocą pasty

Jeśli przez przypadek zapomnę dozownika proszku do prania, odwdzięcza mi się on naprawdę przyzwoitą powłoką i to niezły humus. Kiedy moczenie w ciepłej wodzie nie wystarczy i muszę przyłożyć rękę do tego miejsca, sięgam po kwas cytrynowy i pastę do zębów. Robię pastę, którą mieszam, a następnie bardzo mocno szoruję przy pomocy starej szczoteczki do zębów. To działa świetnie!

Z łatwością usuniesz kamień z elementu grzejnego

Kamień na elemencie grzejnym to wróg pralki, wiem o tym. Dlatego staram się zapobiegać katastrofom i stosuję dość prosty trik: do pralki wsypuję całe opakowanie kwasku cytrynowego i włączam program prania w temperaturze 60°C. Wtedy pozwolę, aby cała magia się wydarzyła.

Scroll to Top