Pożegnaj zwiędłe orchidee. Użyj tej procedury, aby przywrócić je do życia

Uprawa kwiatów w domu nie musi być trudna, jeśli wiesz jak. Trzeba powiedzieć, że z niektórymi gatunkami jest to dosłownie łatwe, ale są też gatunki, przy których trzeba jeszcze posiadać pewną wiedzę i umiejętności. Przykładem jest storczyk, który jest jedną z bardziej wymagających roślin. Wygląda świetnie, więc wiele osób go kupuje. Niestety nie każdy może się nią opiekować. Rezultat może być taki, że zamiast kwiatu umrze.

 

 

Kobieta nie mogła sobie poradzić z pielęgnacją tego kwiatu

Kupiła ten kwiat, bo bardzo mu się spodobał. Nie wiedziała jednak, że musi o nią regularnie dbać, w odpowiedni sposób. Eksperci twierdzą, że opieka nad storczykami nie jest całkowicie łatwa i trzeba znać szereg rzeczy, których należy przestrzegać. Ta kobieta nic takiego nie zrobiła, a to odbiło się zarówno na pięknie, jak i na zdrowiu danej rośliny. Było to oczywiste na pierwszy rzut oka. Kwiaty stopniowo opadały, liście więdły, a orchidea w ogóle straciła kolor. Kobieta kilkakrotnie zmieniała miejsce pobytu, temperaturę, opatrunek, ale nic nie pomagało. Kiedy powiedziała, że ​​go wyrzuci i nie kupi nowego. Jeszcze zanim to zrobiła, udało jej się odkryć zupełnie wyjątkową i przede wszystkim prostą procedurę, która sprawia, że ​​uprawa storczyków to bułka z masłem. Nie wierzysz? Patrzeć na.

Wystarczyła jedna unikalna procedura, aby uratować roślinę

Ostatecznie storczyk nie wylądował w koszu, bo został uratowany. I jak? bardzo łatwo. Wystarczył jeden bardzo ciekawy trik, który przydaje się zarówno wtedy, gdy Twoja roślina zamiera, jak i wtedy, gdy kupujesz nową i chcesz mieć pewność, że będzie rosła bez żadnych problemów. Wszystko możesz zrobić bardzo łatwo, a potem znów możesz cieszyć się pięknem, jakie oferuje ta roślina. Zapamiętaj ten zabieg, bo dzięki niemu masz pewność, że Twoje storczyki również będą wyglądać idealnie.

Jak to zrobić? Wystarczy poprawić kondycję korzeni

Główny problem słabej kondycji rośliny wynika przede wszystkim z tego, że ma uszkodzony system korzeniowy. Trzeba się na tym skupić, a wtedy wszystko znów będzie tak, jak powinno. Najpierw usuń roślinę z doniczki i pozostaw ją stojącą tylko w pustym pojemniku. Idealnie na świeżym powietrzu, gdzie jest wystarczająca ilość świeżego powietrza. Pozostaw w tym stanie na 45 minut.

Następnie wlej wodę do pojemnika z rośliną. Powinno być letnie, o temperaturze około 30-40 stopni Celsjusza. Pozostaw system korzeniowy rośliny w wodzie na około 60 minut. Dzięki temu korzenie rośliny w znacznym stopniu chłoną wodę, eliminując tym samym ich ewentualne przesuszenie, a także sprawiając, że staną się znacznie bardziej elastyczne.

Następnie wystarczy wyjąć roślinę, pozostawić korzenie do ostygnięcia na około 20 minut, a nadmiar wilgoci i wody usunąć papierowym ręcznikiem. W tym momencie korzenie są w takim stanie, w jakim powinny być, aby cała orchidea mogła się doskonale rozwijać.

Wszystko, co musisz zrobić, to je leczyć

Ostatni etap rootowania jest bardzo prosty. Do tego potrzebny będzie tzw. węgiel aktywny, który dziś możemy kupić w aptece, ale można go też dostać np. w aptece. Spróbuj zmielić go na proszek, który następnie wymieszaj z wodą. Celem jest utworzenie pasty, którą nakłada się w mniejszych ilościach na system korzeniowy. Robiąc to, zrobiłeś wszystko, co niezbędne do odrostu.

Sadź i pozwól mu rosnąć

skończyłeś? Następnie wystarczy ponownie posadzić orchideę. Nie zapomnij o wysokiej jakości podłożu i wystarczająco dużej doniczce. Po kilku dniach zobaczysz, jak roślina dosłownie zrasta się i znów wygląda tak, jak powinna. Liście zaczną lepiej trzymać swój kształt i kolor, a stopniowo pojawi się także to, co najważniejsze. Piękny i doskonale wyglądający kwiat, który jest najciekawszą rzeczą w każdej orchidei.

Scroll to Top